Kıbrıs'ta Emlak

Yeni Eve Taşınırken Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Güzel ve yeni bir ev alarak farklı bir hayata adım atmak kimi zaman stresli olabilir. Yeni inşa edilen bir eve taşınma esnasında veya sonrasında pek çok aksilikle karşılaşabiliriz. Bu aksilikler genellikle taşınmadan önce doğru planlama yapmadığımızdan ortaya çıkmaktadır. Bu yazımızda yeni bir eve taşınırken yapılması gerekenler nelerdir sizinle paylaşmak istiyoruz.

Elektrik, Su ve Internet Aboneliklerinizi Başlatın

Yeni eve taşınırken yapılması gerekenler içerisinde en önemlisi elektrik, su ve internet hizmetlerinin başlamasını sağlamak olacaktır. Özellikle su ve elektrik aboneliklerinizi başlatmamanız uzun süren mağduriyetler yaşamanıza neden olabilir. Aynı şekilde günümüzde pek çok nesnenin de internete bağlı olması nedeniyle internetsiz bir ev dünyadan kopuk ve sıkıcı bir yer olacaktır.

Çocukların Güvenliğini Sağlayın

yeni eve taşınırken yapılması gerekenler

Taşınma işlemi sırasında çocuklarınızın sürekli ayak altında dolaşması büyük bir sıkıntı oluşturabilir. Bu yüzden taşınma gününde çocuklarınızın bakıcılığını yapabilecek bir profesyonel bulmaya çalışın. Böylece yapılması gereken onca işin arasında çocuklarınızın güvenliği için endişe duymak zorunda kalmazsınız.

İletişim Bilgilerinizi Güncelleştirin

Yeni eve taşınırken veya öncesinde yapılması gerekenler arasında iletişim bilgilerinizi güncellemek de yer almalıdır. Bu sayede size posta yoluyla ulaşmak isteyip eski adresinize gönderim yapanlarla ve yanlış adrese gönderilen resmi mektuplarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Kapı Kilidinizi Yenileyin

ev taşımadan önce yapılması gerekenler

Yeni yaşamınıza başlarken taşındığınız evin kapı kilidini değiştirmeyi unutmamalısınız. Size kapı kilitlerinin yenilendiği ve sahip olduğunuz anahtarın tek olduğu söylense dahi kilidinizi yenilemeyi ihmal etmemelisiniz. Bu kadar küçük bir ayrıntı yüzünden hayatınızın kabusa dönmesini istemezsiniz.

Temizlik ve Tamirat Yaptırın

Elbette, yeni eve taşınırken yapılması gerekenler içinde temizlik ve tamirat yaptırmak sizin de aklınıza gelmiş olmalıdır. Ancak temizlik ve tamiratları taşınacağınız ev henüz boşken yaptırmanız gerektiğini de bilmelisiniz. Bu şekilde yapılacak temizlik daha iyi olurken, tamiratlar sonrasında doğacak kirliliği temizlemek de daha kolay olacaktır.

İlk Gün Kutusu Hazırlayın

Bütün eşyalarınız koliler içerisinde olduğu için ilk gün temel ihtiyaçlarınızı karşılamakta zorlanabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için bir ilk gün kutusu hazırlamalısınız. Bu kutuya havlu, su, çay, kahve ve atıştırmalıklar gibi hayatınızı kolaylaştıracak şeyleri koyabilirsiniz.

İyi Bir Nakliyat Firması ile Anlaşın

ev taşırken yapılması gerekenler

Sadece daha ucuz diye güvenilir olmayan nakliyat firmaları ile kesinlikle iş yapmayın. Referansları olmayan ve geçmişi belirsiz kişiler taşınma sırasındaki savunmasızlığınızdan faydalanarak sizi mağdur edebilirler. Biraz daha yüksek maliyetlerle de olsa daha iyi firmalarla anlaşmak günün sonunda sizin için en iyisi olacaktır.

Bu yazımızda yeni eve taşınırken yapılması gerekenler nelerdir paylaştık. Eğer bu yazıyı beğendiyseniz Evliler için Kuzey Kıbrıs – Taşınma ve Yerleşme Avantajları makalemizin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?