Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yatırım

Yatırım Amaçlı Ev Almak İsteyenler Bu 3 Şeye Dikkat Etmeli

Günümüzde yatırım amaçlı ev almak oldukça popüler bir kazanç yöntemidir. Doğru adımların izlenmesi ile yapılan konut yatırımları, pasif gelirin yanı sıra daha birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Elbette, para kazanmanın binlerce farklı yönteminde olduğu gibi bir eve yatırım yapmak da belirli bir bilgi birikimi gerektirmektedir. Peki ilk kez gayrimenkul yatırımı yapacaklar nereden başlamalıdır? Bu yazımızda yatırım amaçlı ev satın almayı düşünenlerin dikkat etmesi gereken en önemli 3 detayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bir Amacınız Olsun

Yatırım Amaçlı Ev Almak

Sayamayacağınızı kadar çok paranız olabilir veya konut yatırımı yaparak daha fazla kazanç sağlama hayaline sahip olabilirsiniz. Durumunuz her ne olursa olsun yatırım amaçlı ev almak istiyorsanız ne amaçla satın aldığınız bilmenizi tavsiye ederiz. Bu konut yatırımını alım satım yaparak kazanç sağlamak için mi yoksa düzenli kira getirisi ile pasif gelir elde etmek için mi yapıyorsunuz? Veya satın aldığınız gayrimenkulün uzun vadede değerleneceğine inanarak beklemeyi mi tercih edeceksiniz? İlk başta karar vermeniz gereken konu yatırımı hangi amaç doğrultusunda yaptığınızdır.

İstatistiklere Hakim Olun

Yatırım Amaçlı Ev Almadan Önce

Yatırım yaparken paranıza para katabilmek için tüm istatistiklere hakim olmalısınız. Emlak amortisman süresi, ortalama kira seviyeleri, tadilat masrafları, ev alırken ödenen vergi, harç ve diğer masraflar hakkında kesin bir bilgiye sahip olmadan, yatırım amaçlı ev satın almak büyük bir hata olacaktır. Özellikle, konut kredisi kullanarak yatırım yapıyorsanız, rakamlara hakimiyetiniz üst düzeyde olmalıdır. Birçok yatırımcı yüksek faiz ve değişen emlak piyasaları sebebi ile zarar edebilmektedir. Bunun en önemli sebebi kimi yatırımcıların kesin bir bilgi yerine tahminler ile hareket etmesidir.

Sabırlı Hareket Edin

Yatırım Amaçlı Konut Almak

Emlakçılar veya ev sahipleri sizi zamana karşı bir yarışa girdiğiniz, kaçırılmaması gereken bir fırsat hakkında ikna etmeye çalışacaktır. Bu tür satış tekniklerine kanmamalı, olabildiğince sakin ve sabırlı hareket etmelisiniz. Yatırım amaçlı ev satın alırken bütün detaylardan emin olmalı ve kazanç sağlayacağınıza dair hiçbir şüpheniz olmadan satın almayı gerçekleştirmelisiniz.

İletişime Geçin

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım amaçlı ev almak istiyorsanız aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanarak, sizin için en doğru yatırımı gerçekleştirebilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?