Kıbrıs'ta Emlak

Villa Nedir? Villa Tipi Konut Özellikleri Nelerdir?

Villalar, şehir hayatının zorluklarından ve apartmanların sıkışıklığından kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği bir konut tipidir. Günümüzde modern mimarinin en özel örnekleri ile inşa edilen villalara rastlamak mümkündür. Roma mimarisinin bir ürünü olan villa tipi konutlar antik çağlarda elitlerin tatil evleri olmuştur. Bugün ise Kuzey Kıbrıs’ta ortalama bir bütçe ile villa sahibi olmak mümkündür. Bu yazımızda villa nedir? ve Villa türleri nelerdir? Konuları hakkında bilgi vereceğiz.

Villa Nedir?

Kıbrıs denize yakın yazlık villa

Villalar müstakil bir konut tipidir ve çoğu zaman bahçesi, müstakil havuzu ve otoparkı bulunmaktadır. Villalar genel olarak 2 veya 3 katlı olarak inşa edilmektedirler. İdeal olarak villalar şehir merkezlerinden uzak, denize yakın ve manzaralı olmaktadırlar. Buna rağmen yeterli genişlikte bir arsa bulunduğu sürece şehir içinde bir villada yaşamak da mümkündür.

Villalar Hangi Özelliklere Sahiptir?

Bir gayrimenkulün villa olarak adlandırılabilmesi için sahip olması gereken belirli özellikler vardır. Bu özellikler şu şekildedir;

  • Geniş kullanım alanları
  • Bahçe alanı
  • Teras
  • Özel havuz
  • Özel otopark
  • Şömine
  • Bahçe Şöminesi
  • 3 veya daha fazla oda
  • Birden fazla banyo

Villa Türleri Nelerdir?

Yukarıda saydığımız ayrıcalıkların hepsine sahip bir konut villa olarak adlandırılmaktadır. Ancak villalar birçok farklı türde karşımıza çıkabilmektedir. En yaygın villa türleri ikiz villa, triplex, dublex ve loft villalardır.

Twins Salamis Kıbrıs Satılık İkiz Villa

İkiz Villa

İkiz villalar terimi aynı parsel üzerine konumlanmış ve ortak bir duvar paylaşan iki veya daha fazla konut için kullanılmaktadır. Bu tür konutlar en uygun fiyatlı villa türleridir.

Triplex Villa

Triplex villalar 3 veya daha fazla kata sahip lüks konutlardır. Tek bir parsel üzerinde konumlanan bu tür villalar genellikle geniş bir bahçeye sahiptirler ve en yüksek fiyattan alıcı bulmaktadırlar.

Dublex Villa

Dublex villalar 2 katlı yapılar olmakla birlikte çoğu zaman geniş bir bahçeye sahiptirler. Bu tür villalar en sık rastlanan villa tipidir. Fiyatları standart baz alınmaktadır.

Loft Villa

Loft villalar tek katlı olmakla birlikte alan genişliği oldukça fazladır. Sahip oldukları birçok özellik ile sıradan müstakil evlerden ayrılarak villa olarak kabul edilmektedirler.

Kıbrıs’ta Villa Satın Almak

Kıbrıs satılık villa

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’de yatırım amaçlı ev almak için en doğru adres olarak karşımıza çıkmaktadır. Forbes Dergisi tarafından emlak yatırımı için tartışmasız bir fırsat olarak gösterilen Kıbrıs’ta satılık villa fiyatları £90.000’dan başlamaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ta konumlanmış eşsiz villalar hakkında daha fazla bilgi almak için Kıbrıs Satılık Villa Fiyatları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin!

Bu yazımızda villaların ne olduğundan ve genel özelliklerinden söz ettik. Eğer Kıbrıs’ta bir villa sahibi olmayı düşünüyorsanız aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçerek ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?