Kıbrıs'ta Emlak

Topraktan Ev Almayı Düşünenler İçin İpuçları

Ev satın almak için yola çıkan hemen herkes daha önce kullanılmamış bir konut sahibi olmak istemektedir. Henüz kullanılmamış ve sıfır olarak tabir edilen bu konut projeleri ise bizlere iki seçenek sunmaktadır. Anahtar teslim konut projeleri ve topraktan ev alma, sıfır ev almak isteyenleri bekleyen iki tercihtir. Topraktan ev satın almanın gerek ekonomik anlamda gerek ise sunduğu değiştirilebilir özellikler sayesinde anahtar teslim projelere kıyasla daha avantajlı olduğu görülmektedir. Peki, topraktan konut almayı düşünüyorsanız nelere dikkat etmelisiniz?

Eğer Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde topraktan ev almakla ilgileniyorsanız Kıbrıs’ta Topraktan Ev Almak ve Avantajları sayfası da ilginizi çekebilir.

Makete Aldanmayın

Maketten ev almak

Topraktan satılan konutlar henüz inşaatına fiziksel anlamda başlanmamış projelerdir. Bununla birlikte bu evlerin satışında bir fikir vermesi açısından projede yer alan konutların prototipi (maketi) inşa edilmekte ve çoğu zaman bu şekilde sunum yapılmaktadır. Model ev olarak da anılan prototip evlerin satın aldığınız mülk ile ilgili sizi yanıltmasına izin vermemelisiniz. Topraktan ev projelerinde prototipler genellikle en pahalı malzemeler ve seçilebilecek en kaliteli yapı ürünleri ile doldurulmaktadır.

Eğer prototipte sergilenen konut gibi bir eve sahip olmak istiyorsanız, muhtemelen taban fiyatın üzerinde bir ödeme yapmanız gerekecektir. Elbette, topraktan konut projesinin sonlanmasına yakın bir zamanda prototip evlerinde satışa çıktığını ve normal fiyatın altında bütün özelliklere sahip olarak satıldığını da bilmeniz gerekmektedir.

Sıfır konut projelerinden ev satın almak çoğu zaman avantajlıdır. İkinci el konutlara göre daha fazla imkan sağlayan ve daha yüksek satış fiyatına sahip olan bu evlerin diğer avantajları hakkında bilgi almak için Yeni Emlak Projelerinden Ev Almak ve Avantajları sayfasına göz atabilirsiniz.

İletişim Önemlidir

Topraktan ev alırken dikkat edilmesi gerekenler

Topraktan ev alırken satın aldığınız evi bitene kadar görmeniz mümkün olmayabilmektedir. Bununla birlikte çalıştığınız firma ile iletişim ve diyalog kanallarınızı açık tutmak sizin en doğal hakkınızdır. Çalıştığınız firmanın geçmiş projeleri, finansal kaynakları ve çalışma planları hakkında sorular sorabilir ve eğer kaygılarınız varsa bunları belirtebilirsiniz.

İşte inşaat firmanıza sorabileceğiniz bazı sorular;

  • Tamamlanan geçmiş projeleriniz hangileridir?
  • Projede satışı tamanlanmış konut sayısı ve oranı nedir?
  • Fiyata neler dahildir? Neler ekstra ücret gerektirmektedir?
  • İnşaatın bitiş tarihi ne zamandır? En geç anahtar teslim tarihi nedir?
  • İnşaat süresinde iletişiminizi kiminle kurabilirsiniz?
  • İnşaatın gecikmesi halinde nasıl bir telafi sağlanmaktadır?
  • Proje inşa sürecinde ziyarete açık mıdır?
  • Topraktan satış sonrasında ev satış fiyatı hakkında öngörünüz nedir? Anahtar teslim aşamasına geldiğinde ilgili projenin satış fiyatı ne olacaktır?

Uzmanlardan Yardım Alın

Topraktan ev alınır mı?

Topraktan ev satışı genellikle normal satış fiyatının çok altında yapılmaktadır. İnşaat şirketlerinin sağladığı bu avantajdan yararlanarak oldukça uygun fiyata konut satın alabilirsiniz. Ancak herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için bu tür satın alımlarda farklı uzmanlardan yardım almanızı tavsiye ederiz. Elektrik sistemleri, tesisat sistemleri, boya ve diğer yapı detaylarının işin uzmanı birisi tarafından satın alma tamamlanmadan incelenmesi bu tür projelerde alıcıların mağduriyetinin büyük oranda önüne geçmektedir.

Kuzey Kıbrıs’ta uygun ödeme koşullarına sahip topraktan ev sahibi olmak için aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilir ve en avantajlı fiyatlara sahip konutlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eğer topraktan konut sahibi olmak için geç kaldıysanız Anahtar Teslim Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler sayfasına göz atarak anahtar teslim proje satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine göz atabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?