Kıbrıs'ta Emlak

Satılık Evi Güzelleştirecek Fikirler

Eğer evinizi satmak istiyorsanız, piyasada yer alan binlerce emlak ilanı arasından ön plana çıkmanız gerekmektedir. Ancak yine de iyi bir satılık ev ilanı oluşturup alıcıların dikkatini çekmek işin yalnızca ilk adımıdır. Satış sürecinde en önemli bölüm alıcıların evinizi ziyaret etmesi olacaktır. Emlak alıcıları her ne kadar ilanlar arasından seçim yapıp ilerlese de satın alma kararları genellikle ziyaretler sırasında netleşir. Bu sebeple satılık evi güzelleştirecek fikirler nelerdir bu makalede sizinle paylaşmak istiyoruz.

Satılık evi daha iyi öne çıkarmak için biraz çaba harcamanız gerekir.

Ev dekorasyonu genellikle gündelik yaşam ve belirli trendlerin ön planda olduğu düzenlemelerdir. Ancak satılık ev dekorasyonu tamamen evin kendisini ortaya çıkaran ve bu nedenle farklı olan konseptlerdir. Peki, satılık bir evi güzelleştirecek dekorasyon fikirleri nelerdir?

Dış Mekanı Düzenleyin

Bir evi güzelleştirecek fikirler konutun dışından başlamalıdır. İlk görüş ne kadar önemliyse, alıcıların ilk karşılaşacağı yer dış mekanlardır. Evinizin müstakil veya apartman dairesi olmasını önemsemeden, gerçekleştirebileceğiniz bütün dış mekan iyileştirmelerini yapmanızı öneririz.

Dış mekanı düzenli ve temiz hale getirmeniz ziyaretçilerin beğenisini artırır.
  • Örneğin binanızın önünde çöp konteynerleri varsa bunları uzaklaştırmaya çalışın. Böylece potansiyel alıcılarınızın ilk karşılaştığı şey bir çöp yığını veya kötü bir koku olmayacaktır.
  • Bahçe veya balkonlarda tuttuğunuz fazla eşyaları kaldırmanızı tavsiye ederiz. Bu tür yerlerde depolanan eşyalar evin yeterli saklama kapasitesine sahip olmadığı izlenimini oluşturacaktır.
  • Alıcıların gezebileceği yerleri mümkün olduğunca temiz tutmaya çalışın. Özellikle yürüme yollarının temiz olmasını sağlayın.
  • Satmak istediğiniz bir evi güzelleştirecek fikirler arasında en önemlilerinden biri ise peyzaj çalışmalarıdır. Eğer, bir konutun güzelleştirilebilecek bir bahçesi varsa bu mutlaka yapılmalıdır.

İç Mekanı Düzenleyin

İç mekanlar evi güzelleştirecek fikirler bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Evin girişinden başlayarak cazibesini artırmak için kullanabileceğiniz pek çok taktik mevcuttur.

Evi güzelleştirecek fikirler, alıcıların kararlarını olumlu yönde etkiler.
  • İlk olarak alıcıları kapıdan girer girmez temiz hava karşılamalıdır. İyi havalandırılmış bir ev her zaman bir adım öndedir. Dilerseniz çok güçlü olmayan bahar esintili kokulardan da yararlanabilirsiniz. Ancak bu tarz kokular kullanmanız farklı kokuları bastırdığınız gerekçesiyle alıcılar üzerinde farklı soru işaretleri (küf, mantar, rutubet veya kanalizasyon sorunu vb.) oluşturabilir.
  • Kişisel eşyalarınızdan (fotoğraflar, kupalar, biblolar vb.) evi arındırarak daha sade bir görünüme kavuşturmak satılık ev dekorasyonunun temellerinden biridir. Bunun sebebi alıcıların kendi eşyalarını evin içinde hayal edebilmelerine olanak tanımak ve estetik çatışmalardan kaçınmaya çalışmaktır.
  • Ne olursa olsun bir evi güzelleştirecek fikirler arasında en önemli şey temizlik ve hijyendir. Bu yüzden satmak istediğiniz evi temiz ve düzenli tutmanız yapabileceğiniz en iyi dekorasyon hamlesi olacaktır.
  • Alıcılar banyo ve tuvalete oldukça iyi bir gözle incelerler. Burada bulunan kişisel eşyalarınızı (sabun, lif, traş bıçağı vb.) dolap içerisinde saklamanızı tavsiye ederiz. Bu hem dağınıklığı ortadan kaldıracak hem de daha steril bir görüntü sağlayacaktır.
  • Mutfakta kirli bir tabak, çatal vb. bulunmamasına özen gösterin. Bu eşyaları bulaşık makinesi içerisinde kapalı olarak saklayabilir veya ziyaretçiler gelmeden önce yıkayarak yerine kaldırabilirsiniz.
  • Yatak odasında

Bize Ulaşın

Bu yazımızda satılık bir evi güzelleştirecek fikirler paylaştık. Eğer Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ev satmak veya ev satın almakla ilgileniyorsanız, aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilir ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?