Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yatırım

Neden Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Yapmalısınız?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’in en güzel ve yaşanabilir yerlerinin başında gelmektedir. Yaşanabilirliğinin yanı sıra KKTC ve Kıbrıs dünya çapında gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Peki, Forbes Dergisi‘nin de 2021 yılında en iyi emlak yatırımı tercihlerinden biri olarak gösterdiği Kuzey Kıbrıs’ta neden emlak yatırımı yapmalısınız?

Artan Emlak Değerleri

Kıbrıs satılık lüks evler

Kıbrıs’ta ev fiyatları her geçen gün artmakta ve emlak yatırımı yapanlara kazanç sağlamaktadır. Bunun sebebi piyasalardaki bir dengesizlik veya emlak balonu değil; KKTC’nin Akdeniz’in maviliklerinde küçük bir ada ülkesi olmasıdır. Bir ada ülkesi olarak sınırlı miktarda arazi ve arsaya sahip olan ülkede, fiyatların her geçen gün artarak ilerlemesi kaçınılmaz bir durumdur.

Düzenli Kira Geliri

Kıbrıs kira geliri

Gayrimenkul yatırımı yapanların beklentileri arasında mülkün değerinin artması ile birlikte düzenli bir gelir sağlaması da bulunmaktadır. Kuzey Kıbrıs yoğun öğrenci ve turist nüfusunun yanı sıra çok sayıda vatandaşın ev kiralamayı tercih ettiği bir ülkedir. Ayrıca evlerin kiracı bulma süresi de oldukça kısadır. Bu yüzden KKTC’de emlak yatırımı yaparak düzenli bir günlük, aylık veya yıllık kira geliri elde etmek mümkündür.

İngiliz Sterlini, Euro ve Dolar

İngiliz Sterlini

Kıbrıs’ta ev sahipleri için önemli olan bir diğer konu da, ülke içerisinde taşınmaz malların döviz üzerinden işlem gördüğüdür. Eğer ülkede bir emlak yatırımı yaparsanız mülkünüzün değeri her zaman İngiliz Sterlini, Euro veya Dolar üzerinden işlem görecektir. Bununla birlikte ülkede kiralanan gayrimenkuller de yine aynı şekilde döviz ile kiralanmaktadır.

Kıbrıs’ta ev kiraları hakkında daha fazla bilgiyi Kıbrıs’ta Ev Kirası Ne Kadar? KKTC 2021 Kiralık Ev Fiyatları sayfamızda bulabilirsiniz.

Amortisman Süresi ve Oturma İzni

Emlak amortisman süresi

Emlak yatırımı yapanların en fazla ilgilendiği konuların başında emlak amortisman süresi gelmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta emlak geri dönüş süreleri 8 – 12 yıl arasında değişmektedir. Bu süre birçok Avrupa ülkesinde karşılaştığımız 25 – 30 yıl aralığına kıyasla oldukça düşüktür.

Bir diğer yandan KKTC’de emlak yatırımı yapanlara oturma izni verilmesi konusunda büyük kolaylıklar sağlanmaktadır. Kıbrıs’ta ev satın alan hemen herkes ülkede oturma izni hakkı kazanabilmektedir. Bu durum yaşamını Akdeniz’in en güzel sahillerinde ve ılıman iklimde sürdürmek isteyenler için oldukça önemlidir.

Bize Ulaşın

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gayrimenkul satın almanın en avantajlı yollarından haberdar olmak için aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakabilir ve sağladığımız ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?