Kıbrıs'ta Emlak

Müstakil Ev Nedir? Müstakil Evlerin Özellikleri Nelerdir?

Müstakil ev terimi emlak ilan sitelerinde sürekli olarak karşımıza çıkan bir terimdir. Bu yazımızda terime aşina olmayanlar için kafa karıştırıcı olabilecek bu kelimenin anlamını ve müstakil evlerin genel özelliklerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Müstakil Ev Ne Demek?

Karpaz Peninsula Satılık Karpaz Villaları

Müstakil ev bulunduğu arsa üzerinde yalnız olarak yer alan, çift veya tek katlı konutlar için kullanılan bir terimdir. Pek çok hanenin bir arada yaşadığı apartmanların aksine müstakil evlerde genellikle tek bir hane yaşamaktadır. Bir çok konut tipi müstakil ev sınıfına girebilir. Örneğin müstakil evlerin yanı sıra müstakil villalar da mevcuttur.

Müstakil Evlerin Genel Özellikleri

Müstakil evlerin birçok farklı özelliği olabilmektedir. Buna rağmen sayabileceğimiz belirli bir kaç ortak özellikleri bulunmaktadır. Bunlar genel olarak şöyledir;

  • Genellikle tek veya iki katlı olması
  • Binanın yüksek olmaması
  • Sağında solunda veya altında üstünde konut yer almaması
  • Müstakil arazi kullanımı sağlaması
  • Bitişik nizamda inşa edilmemiş olması

Müstakil Evin Avantajları

Karpaz Satılık Müstakil Villalar

Bu türden evlerde yaşamak bazı avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajların başında apartmanlarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz komşulardan rahatsız olma veya gürültü sorunun olmaması gelmektedir. Müstakil bir evde yaşamak daha sessiz ve huzurlu bir hayat sunmaktadır. Ayrıca yalnızca bahçeli evlerde gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler (mangal, dış mekan sporları, botanik vb.) yapabilirsiniz. Sağında solunda veya altında üstünde bitişik bir komşu olmaması nedeniyle kalabalık arkadaş gruplarınızı sorunsuzca ağırlayabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta müstakil ev ve apartman daireleri arasında kararsız kaldıysanız bu makaleye göz atabilirsiniz: Kıbrıs’ta Müstakil Ev mi? Yoksa Apartman Dairesi mi?

Müstakil Evlerin Dezavantajları

Elbette, mükemmel diye bir şey yoktur. Bu yüzden müstakil evlerin de beraberinde getirdiği bazı dezavantajlar bulunmaktadır. İlk olarak bu türden evler genellikle şehir merkezine uzak olmaktadır. Bu da yollarda geçireceğiniz zamanın artmasına sebep olacaktır. Özel aracınız yoksa bu tür evlere ulaşım zor olabilmektedir. Bahçeli müstakil konutlarda ise alışmanız gereken bir diğer konu ise bina – bahçe bakım ve onarımıdır. Ortak bir bina içerisinde yer almadığından dolayı müstakil konutlarda bakım masrafları tamamen size ait olacaktır.

Kıbrıs’ta Müstakil Ev Fiyatları

İskele satılık ev fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta karşınıza çıkacak müstakil tipi konutların başında villalar gelmektedir. Kıbrıs’ta müstakil villa fiyatları £90.000’dan başlamaktadır. Eğer bir arsa sahibiyseniz, Kıbrıs’ta kendi evini inşa etmek daha düşük bir maliyetle bir konut sahibi olmanıza imkan verir. Ancak halihazırda sahip olduğunuz bir arsa yoksa yeni emlak projelerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kıbrıs’ta ev inşa etme maliyeti hakkında daha detaylı bilgi almak için Kıbrıs’ta Müstakil Ev Yaptırmak ve Maliyeti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Eğer Kıbrıs’ta bir ev satın almak veya kendinize bir konut inşa etmek istiyorsanız aşağıdaki forma iletişim bilgilerinizi girerek bize ulaşın ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanma fırsatı yakalayın.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?