Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Yapmak

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşünüyorsanız yasal prosedürler ve vergilendirmeler hakkında bilgi alın.

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmayı düşünen yerli ve yabancı yatırımcılar,  sunulan teşvikler ve sağlanan avantajlar konusunda oldukça şanslı. Kalkınma politikalarına uzun yıllardan beri önem veren KKTC, potansiyelini daha fazla artırabilmek için özel yatırım girişimlerinde farklı ayrıcalıklar tanıyor. Yabancı ve yerel yatırımcı arasında fark gözetilmemesi Kuzey Kıbrıs’ın gelecek projeksiyonundaki vizyonunu ortaya koyuyor. Özellikle ihracata yönelik üretimi destekleyen teşvik modelleri başta olmak üzere, modern teknolojiyi kullanan, modern teknolojiyi üreten, know-how birikimine sahip ve katma değer sağlayan projelere öncelik tanıyor.

Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Öne Çıkanlar

  • Kıbrıs vatandaşı ve yabancı yatırımcılar arasında herhangi bir fark gözetilmiyor. Tüm yatırımcılar özel mülkiyet yasası ile korunuyor.
  • Yerel şirketler ile yabancı yatırımcılar arasında ortaklık girişimleri etkin şekilde destekleniyor.
  • Teşvik belgesi ile sağlanan devlet teşvikleri daha az vergi ödeyerek yatırım maliyetini daha kısa sürede geri almanızı sağlıyor.
  • Sabit sermaye yatırımlarına bakıldığında özel sektör yatırımları her yıl %80-%90 arasında gerçekleşiyor. (Devlet yatırımları %10-20 arasında)
  • Kıbrıs emlak ve turizm yatırımları kısa vadede büyük kazançlar sağlıyor.

Bu sayfada KKTC’de yatırım yapacaklar için sunulan devlet teşvikleri nelerdir? Kıbrıs vergi sistemi, serbest liman ve organize sanayi bölgelerindeki avantajlar başta olmak üzere yatırımcılar ve girişimciler için oldukça faydalı ve güncel bilgiler
bulunuyor.

Ayrıca; Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyenler için 2020’nin ortalama ve şehirlere ayrılmış bir şekilde Kıbrıs kira fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz: Kıbrıs kira fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta Yatırımcılar İçin Teşvikler

Kuzey Kıbrıs yatırım yapmayı düşünen yerli ve yabancı yatırımcılara bir çok alanda teşvik sağlamaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta yatırımcılar için sağlanan teşvikler, vergi indirimleri ve serbest liman bölgelerinin avantajları hakkında bilgi sahibi olun.

Kıbrıs’ta Yatırım Yapacaklara Sektör Tavsiyeleri

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım için farklı fikirleri değerlendirmek ve sektörler hakkında bilgi sahibi olmak  istiyorsanız güncel yatırım rehberimizi gözden geçirin.

Emlak yatırımı yapmak istiyorsanız Kıbrıs Emlak Rehberi yazımızı inceleyin.

Sizi arayalım.

Kıbrıs’ta yatırım ve diğer konular hakkında bilgi almak için lütfen buradaki formu doldurun.

Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?