Ev Dekorasyon

Küçük Ev için Dekorasyon Önerileri

Küçük ev tercih etmek pek çok avantaja sahiptir. Küçük ev tercih etmenin en büyük avantajları arasında elbette temizlik ve bütçe tasarrufu bulunur. Alanın küçük olmasından dolayı kolaylıkla temizlenebilen küçük ev seçenekleri aynı zamanda faturalar ve kira açısından da ev sahibinin daha az para harcamasına ve ekonomik olarak tasarruf edebilmesine yardımcı olur. Küçük dairelerde yaşamak aynı zamanda sevdikleriniz ile daha yakından ve sağlıklı bir ilişki kurmanızı sağlarken, genellikle çekirdek aileler ve yalnız yaşamak isteyen kimseler tarafından tercih edilir. Eviniz küçük de olsa büyük de olsa, ev boyutu tercihinizin yanı sıra elbette evinizi kendinize göre dekore etmek ve kendi tarzınızı eviniz üzerinde yansıtmak isteyebilirsiniz. Yazımızda küçük ev için dekorasyon önerileri sunuyoruz.

Küçük Ev İçin Gömülü Dekorasyon Alanlarını Tercih Edin

Dekorasyonda Saklama Alanları

Küçük ev depolama seçenekleri diğer evlere kıyasıya daha küçük olabilir. Küçük evlerin dezavantajları arasında yer alan bu durum aslında çeşitli dekorasyon seçenekleri ile de çözülebilir. Evinizin dolaplar ve depolama alanları konusunda yetersiz olduğunu düşünüyorsanız gömme dolaplar ve bazalı yatalar tercih ederek bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Alacağınız her eşya konusunda depolama alanına dikkat ederken, eşyalarınızın renk, desen ve tasarımlarını ev dekorasyon tercihinize göre seçebilir ve hayalinizdeki ev dekorasyonu tarzını yaratabilirsiniz. Eviniz için tercih edeceğiniz masa gibi aksesuarlarda depolama alanı bulunan masa ve çekmece gibi detayları tercih ederek ev dekorasyonunuzu sağlarken, bir yandan da kendinize daha geniş bir depolama alanı fırsatı sunabilirsiniz.

Küçük Ev Dekorasyonunda Alan Genişliği İçin Aynalar Kullanın

Dekorasyonda Ayna Kullanımı

Son yılların modası olan aynalar, küçük ev dekorasyonları için de sıklıkla tercih edilir. Ayna kullanımı, evin kullanıldığı bölümü neresi olursa olsun ev içerisinde sizlere alan derinliği sağlar. Aynanın vermiş olduğu alan derinliği sayesinde evinizin havası ferahlar ve daha geniş bir perspektif üzerinden evinizi görebilirsiniz. Evinizin pek çok yerinde kullanabileceğiniz aynalar, boy aynalarının yanı sıra duvar üzerine monte edebileceğiniz aynalar da olabilir. Duvar aynalarında çerçeveleri tercih ederek parçalı ayna modelini zevkinize göre monte edebilir, bir yandan duvarınızda hareketli bir hava yakalarken bir yandan da alan derinliği sağlayarak evinizin basık ya da dar alanlarında daha ferah bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra çerçeveli tablolar ile yuvanızda sıradışı görünümler yaratabilirsiniz.

Minimalist Dokunuşlar ile Evinizi Dekore Edin

Küçük Ev Dekorasyonu

Evde sahip olduğunuz alanın küçük olması çok fazla eşya söz konusu olduğunda sizleri rahatsız edebilir. Özellikle küçük ve alanı dar olan evler içerisinde maksimalist bir dekorasyon belirlemek, ev içinde bunalmanıza ve sürekli dağınık bir görüntü içerisinde olmanıza sebep olabilir. Bunun yanı sıra eviniz için tercih edebileceğiniz minimalist dizayn fikirleri, evinizin daha ferah ve sakin görünmesini sağlayabilir. Örneğin evinizde pastel tonları ve beyaz rengi ağırlıkta kullanmak ve aksesuar tercihlerini buna göre yapmak sizlere daha rahat bir alanda bulunuyormuş hissi verecektir. Evinizin parke rengi ve duvar renklerine göre seçim yapabileceğiniz dekorasyon renkleri için koyu parkeli evlerde beyazın yanı sıra krem veya kırık beyaz gibi renkler kullanarak sakin bir ev tasarımı gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Modern Dekorasyon İçin İpuçları sayfasına göz atabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?