Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yaşam

KKTC’de Ev Kiraları Yüksek mi?

Ev kiralamak isteyenler için en önemli kriter kiralık konut fiyatlarının ne kadar olduğudur. Her ne kadar insanlar yaşayabilecekleri en rahat evi seçmek isteseler de seçimlerinde belirleyici ana faktör çoğu zaman kira maliyeti olmaktadır. Turizm ve eğitim sektörü ile öne çıkan Kuzey Kıbrıs’ta ev kiralayan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle günümüzde pek çok kişi KKTC’de ev kiraları araştırması yaparak diğer ülkelere göre kıyaslamak istemektedir. Bu yazımızda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kira fiyatları diğer ülkelere göre yüksek mi? Kıbrıs’ta kiralık konut fiyatları ne kadar? sorularının cevaplarını sizin için araştırdık.

KKTC’de Ev Kiraları Ne Kadar?

Kıbrıs’ta ev kiraları ne kadar

Kuzey Kıbrıs 6 şehirden oluşmaktadır. Ev kiraları öncelikli olarak bu şehirlere ve konutun özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. KKTC’yi oluşturan ilçeler Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, İskele, Güzelyurt ve Lefke‘dir. Bölgeleri incelediğimizde 2021 yılı için kira aralıkları şu şekilde karşımıza çıkmaktadır.

  • Lefkoşa Kiralık Ev Fiyatları: £150 – £850
  • Girne Kiralık Ev Fiyatları: £200 – £1800
  • Gazimağusa Kiralık Ev Fiyatları: £100 – £600
  • İskele Kiralık Ev Fiyatları: £250 – £1500
  • Lefke ve Güzelyurt Kiralık Ev Fiyatları: £50 – £500

KKTC’de ev kiraları genel olarak bu aralıktadır. Kuzey Kıbrıs kira fiyatları için daha detaylı bilgi için Kıbrıs’ta Ev Kirası Ne Kadar? KKTC 2021 Kiralık Ev Fiyatları sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Ev Kiraları Yüksek mi?

KKTC’de ev kiraları yüksek mi?

KKTC’de ev kiralarının gereğinden yüksek olduğunu söyleyemeyiz. Bir fiyatın yüksek olup olmadığını ancak diğer fiyatlar ile kıyaslanması sonucunda öğreniriz. Bu yüzden KKTC’de kira fiyatlarının konumunu belirlemek için ortak özelliklere sahip bölgeleri incelememiz gerekmektedir.

Kıbrıs’ın Güney kesimini incelediğimizde kiralık daire fiyatlarının £350’dan başladığı görülmektedir. Türkiye’de yer alan ve Kuzey Kıbrıs gibi deniz ve doğa ile iç içe tatil yörelerinde ise en düşük daire kirası £250 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumda KKTC’de ev kiralarının Avrupa ülkelerine göre düşük, Türkiye ile ise benzer seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

KKTC’de Ev Kiralamak Mantıklı mı?

Kira fiyatlarını inceledik. Peki Kuzey Kıbrıs’ta ev kiralamak mantıklı mı? Bu sorunun cevabı sizin durumunuza göre değişecektir. Eğer KKTC’de kısa süreli (0-4 yıl) kalmayı planlıyorsanız ev kiralamak sizin için doğru bir seçenek olabilir. Buna karşılık Kıbrıs’ta kalacağınız süre daha uzun ise (4 yıl ve üzeri) konut kiralamak yerine ev satın almayı düşünebilirsiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Kuzey Kıbrıs’ta Ev Satın Almak mı Yoksa Kiralamak mı? makalemize göz atın.

Bu yazımızda KKTC’de ev kiraları yüksek mi sorusunu cevapladık. Eğer Kıbrıs’ta ev kiralamak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?