Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yatırım

KKTC’de Ev Kiralama Yoluyla Kazanç Sağlamak

Gayrimenkul yatırımı yaparak gelir elde etmek isteyen yatırımcılar genellikle kiralama yoluyla kazanç sağlıyor. Özellikle daire ve villa tipi konut satın alan yatırımcılar, sahip olduğu gayrimenkulü kiralayarak gelir elde ediyor. Yıl boyu kiralalık emlak talebinin yüksek olduğu KKTC’ye, yerli ve yabancı pek çok yatırımcı ilgi gösteriyor. Peki KKTC sınırlarında ev kiralama yoluyla kazanç sağlamak için ne yapmalısınız?

1. Hazırlık Yapın: Eşyalı mı Eşyasız mı?

Kıbrıs’ta kiralık eşyalı ev

Eğer KKTC piyasasında ev kiralama amacıyla bir konut satın aldıysanız; kiracı aramaya başlamadan önce yapmanız gereken hazırlıklar bulunmaktadır. Eğer Kuzey Kıbrıs’ta bulunan gayrimenkulünüzü kiralayacaksanız, öncelikle pek çok kiralık evin eşyalı olarak kiralandığını bilmelisiniz. Bu sebeple evinizi kiraya verirken eşyalı mı eşyasız mı kiraya vermek istediğinize karar vermenizi tavsiye ederiz. Eşyalı evler, eşyasız evlere göre daha yüksek kazanç sağlamaktadır. Eşya satın alarak yapacağınız harcamayı yıl içerisinde elde edeceğiniz kira gelirinden amorti etmeniz mümkündür. Eğer kararınızda emin değilseniz eşyalı ve eşyasız evler üzerine hazırladığımız Kıbrıs’ta Kiralık Ev: Eşyalı mı Eşyasız mı? makalemize göz atmanızı tavsiye ederiz.

2. İlanınızı Hazırlayın

KKTC ev ilanları

Temiz ve eşyalı evinizin kiralamaya uygun olduğunu düşünüyorsanız bu noktada bir emlak danışmanına ihtiyaç duyabilirsiniz. Emlak danışmanınız KKTC için en doğru ev kiralama yöntemlerini sizinle paylaşacaktır. Eğer bu yolda yalnız ilerlemek istiyorsanız kiralık ev ilanınızı kendiniz hazırlamanız gerekecektir.

İyi bir ev ilanını oluşturan şeyler oldukça basittir. Sade ve açıklayıcı bir ilan açıklaması, ilgi çekici bir başlık ve en iyi kalitede emlak fotoğraflarından oluşan bir ilan pek çok kişinin ilgisini çekecektir. Mükemmel ilanı hazırlamak istiyorsanız Kiralık Daire İlanı Verirken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Detay sayfasına göz atabilirsiniz.

3.Kiracılarınızı Tanıyın

Kıbrıs’ta öğrenciye ev kiralamak

Eğer bir şeyi satmak istiyorsanız hedef kitlenizi iyi tanımanız gerekmektedir. Ev kiralama da bir malı satmaya oldukça benzerdir. Bu yüzden Kuzey Kıbrıs kiralık ev piyasasındaki hedef kitlenizin kimlerden oluştuğunu öğrenmeli ve isteklerini ön görebilmelisiniz. Kuzey Kıbrıs’ta kiralık ev arayanlar genel olarak burada yaşayan yerel insanlar, yurtdışından gelen üniversite öğrencileri ve turistlerdir.

Gayrimenkulünüzün konumu, oda sayısı ve diğer özellikleri hedef kitlenizi belirlemeniz açısından önemlidir. Üniversitelere uzak konumda yer alan konutunuz, öğrenciler için çok daha az tercih sebebi iken farklı hedef kitleler için daha uygun olabilir.

Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Yaparak Gelir Elde Etmek

KKTC Ev Kiralama Yoluyla Kazanç Sağlamak

KKTC emlak piyasasında ev kiralama yoluyla kazanç sağlamak yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun sebebi Kıbrıs’ta kiralık evlerin çok hızlı bir şekilde alıcı bulmaları, kısa emlak amortisman süresine sahip olmaları (8 – 12 yıl) ve döviz üzerinden kira geliri kazandırmalarıdır. Kıbrıs’ta emlak yatırımının ne gibi avantajlar sağladığını merak ediyorsanız Kıbrıs’ta Yatırım Fırsatları: Emlak Sektörü Kazandırıyor! sayfasını ziyaret edin.

Bizimle İletişime Geçin

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gayrimenkul yatırımı yapmak veya sahip olduğunuz yatırımları değerlendirmek istiyorsanız, aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilir ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?