Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yatırım

Kıbrıs’ta Topraktan Ev Almak ve Avantajları

Henüz inşaatı başlamamış inşaat projesinden ev almak birçok emlak alıcısı tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Hem yeni bir konut hem de fiyat avantajı sağlayan bu yöntemin bazı riskleri yok değil. Bu makalemizde Kıbrıs’ta topraktan ev almak ve avantajları üzerinde duracağız.

Topraktan ev satışı birçok Kıbrıslı inşaat şirketi tarafından tercih edilen bir satış biçimidir. Proje lansmanı ile birlikte başlatılan satış süreci, emlak alıcılarının uygun fiyatlarla ev sahibi olmayı sağlıyor.

Satılık ev fiyatlarının her geçen gün yükseldiği Kıbrıs’ta topraktan ev alarak kısa sürede kazanabilirsiniz. Örneğin inşaat şirketlerinin 50.000 £ ile sattığı bir konut, inşaatın başlamasıyla birlikte 60.000 £ ve inşaatın tamamlanmasıyla birlikte 70.000 £ gibi bir fiyata satılabiliyor. Bu nedenle Kıbrıs’ta topraktan ev almak isteyip 50.000 £ ödeyeceğiniz konut, inşaatın tamamlanmasıyla kazanç sağlayacaktır.

Henüz inşaatı başlamamış bir projeden ev almak sadece fiyat avantajı sağlamakla kalmıyor, birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Peki nedir bunlar?

Kıbrıs’ta Topraktan Ev Almanın Avantajları

 • Topraktan ev aldığınızda vaziyet planında yer alan konutlardan dilediğinizi seçebilirsiniz.
 • Her ne kadar proje içerisinde konumlanan evler aynı gibi görünse de bazılarının kapalı veya açık alan büyüklüğü daha fazla olabiliyor. Bunlar arasında seçim yapma şansına sahipsiniz.
 • Emlak projesindeki evler arasında istediğiniz cepheyi seçme imkanınız bulunur.
 • Dairenin inşaatı henüz tamamlanmadığı için kendinize özel değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer bir mimari değişiklik yapacaksanız kaba inşaat halinde teslim alarak maliyetlerinizi daha iyi düşürebilirsiniz.
 • İnşaat şirketiniz ile anlaşarak ve belirli maliyetleri karşılayarak iç mimaride istediğiniz değişiklikleri yaptırabilirsiniz.
 • Kıbrıslı inşaat şirketleri yapmış oldukları banka anlaşmaları çerçevesinde konut kredisi imkanı sunabiliyor, bu kredilerin onayı diğer kredi başvurularına göre çok kısa sürede sonuçlanır. Her ne kadar inşaatı başlamamış projeler için kredi kullanmak mümkün olmasa da, vereceğiniz sözleşme peşinatı ile bunu garanti altına alabilirsiniz. İnşaat başladığında veya anahtar teslim aşamasına geldiğinde kredi kullanmanız mümkündür.
 • En başta da söylediğimiz gibi Kıbrıs’ta topraktan ev almak çok iyi fiyat avantajı sunar. İnşaat tamamlandığında konutunuzu satmak istediğinizde dahi kazanç sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs Topraktan Ev Projeleri

Her geçen gün gelişen ekonomisi ve sunduğu yaşam avantajlarıyla birlikte Kuzey Kıbrıs herkes tarafından ilgi görüyor. Özellikle yabancı emlak yatırımcılarının sıklıkla tercih ettiği KKTC, emlak yatırımı avantajlarıyla birlikte dikkat çekiyor. Kıbrıs’ta ev almanın avantajları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bu makaleye göz atabilirsiniz: Kıbrıs’ta Ev Almanın Avantajları

Kıbrıs’ta sunulan topraktan konut projeleri inşaat şirketleri tarafından sık sık duyuruluyor. Bunların birçoğuna Kıbrıs emlak projeleri sayfasında yer veriyoruz dilerseniz sayfadaki konut projelerini inceleyebilirsiniz.

Topraktan Konut Satın Almanın Riskleri

Kıbrıs’ta topraktan ev almak birçok avantajı beraberinde getirse de birikimlerinizi riske atmamak için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar var. Peki, nedir bu riskler?

 • İnşaatın söz verilen tarihte tamamlanmaması
 • Projede belirtilen özelliklerin dışına çıkılması veya bazı detayların sağlanamaması
 • Projenin yarım kalması ve inşaat şirketinin ek ödeme talep etmesi
 • Proje tamamlandığında taahhüt edilenden çok farklı bir durumda olması
 • İnşaat şirketinin sorumluluklarını yerine getirememesi veya iflas etmesi
 • Anahtar teslim aşamasına gelen konutun yapı malzemelerinin kalitesizliği
 • Aynı konutun birden fazla kişiye satışı

Yukarıda saydığımız riskler az da olsa karşılaşılan ve hukuk ile çözülebilen problemlerdir. Bu riskleri yaşamamak için bazı konulara dikkat etmeniz gerekiyor.

Kıbrıs’ta Topraktan Konut Satın Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • İnşaat şirketini ve önceki projelerini mutlaka araştırın
 • Mümkünse tamamlanmış projelerini yakından görün ve ev sahiplerinin memnuniyetini öğrenin
 • Satış sözleşmesi için mutlaka bir avukattan yardım alın
 • Tapusu hazır olarak lanse edilen bir projede kat irtifakının olup olmadığına ve belediye gibi yerel yönetimlerden ikamet izni olup olmadığını araştırın
 • Kıbrıs’ta topraktan ev alacaksanız inşaat şirketinin uzun yıllardan beri KKTC’de faaliyet gösterdiğinden, yerli ve güvenilir olduğundan emin olun
 • İnşaatın zamanında bitmemesi, yarım bırakılması veya taahhüt edilenden farklı olması durumları için sözleşmeye şartlar ekleyin
 • Satış sözleşmenizde size sunulan konutun büyüklüğü, oda sayısı, yerleşim planı, cephesi, katı gibi tüm detayların yer almasını sağlayın
 • Evde kullanılacak olan yapı malzemeleriyle ilgili olarak taleplerinizi veya size sözlü taahhüt edilenlere satış sözleşmesinde açıkça yer verin

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Kıbrıs’ta topraktan konut almak başta fiyat avantajı olmak üzere size çok daha fazla seçim imkanı sunuyor. Bu avantajların riske dönüşmemesi için güvenilir bir gayrimenkul danışmanı ile hareket etmeniz önemlidir.

Dilerseniz sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bizimle iletişime geçerek ücretsiz emlak danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Kıbrıs‘ta avantajlı fiyatlarla topraktan ev satın almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?