Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yatırım

Kıbrıs’ta Taksitle Ev Satın Almak Mümkün mü?

Birbirinden önemli emlak yatırım fırsatlarıyla öne çıkan Kuzey Kıbrıs, yabancı emlak yatırımcıları tarafından tercih edilen önemli ülkelerden birisi. Kazançlı yatırım fırsatlarıyla öne çıkmasının yanında ödeme kolaylığı ile de dikkat çekiyor. Bu makalede bu kolaylıklardan biri olan Kıbrıs’ta taksitle ev satın almak konusunu ele alacağız.

Kuzey Kıbrıs’ta Bir Ev Satın Almak

KKTC’de ev satın almanın pek çok avantajı bulunuyor. Bunlar hem yaşam hem de yatırım avantajları olarak öne çıkıyor. Bu avantajların neler olduğunu öğrenmek için Kıbrıs’ta Ev Almanın Avantajları sayfasına göz atabilirsiniz.

Diyelim ki Kıbrıs emlak projeleri içerisinde bütçenize uygun bir ev buldunuz, gezdiniz ve beğendiniz. Bu noktadan sonra atmanız gereken adım, inşaat şirketiyle ödeme planlarını ve peşinat miktarını konuşmanızdır.

Kıbrıs’taki inşaat şirketlerinden ev alırken, peşin ödemenin yanı sıra çoğu zaman taksitle ödeme imkanı da sunulmaktadır.

Ne Kadar Peşinat Ödemek Gerekiyor?

Yabancı ülke vatandaşlarının Kuzey Kıbrıs’ta bir konut satın alırken genellikle %30 peşinat ödemesi yapması istenir. Bu peşinat ödemesi hem ilgili evin size tahsis edilmesi hem de satış sürecinin başlatılması için ilk adımıdır.

Kıbrıs’ta Taksitle Ev Satın Almak

Satış sözleşmesinin imzalanması ve peşinatın ödenmesi ile birlikte sizin adınıza ev satın alma iznine başvurulmaktadır. Kıbrıs’ta Konut Alırken Ne Kadar Peşinat Ödeniyor? sayfasını ziyaret ederek peşinatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Ön ödeme sonrasında kalan miktarı dilerseniz tamamı peşin olarak veya taksitle ödeyebilirsiniz. Kıbrıs’ta taksitle ev ödemelerini yapabilmeniz için konut kredisi kullanmanız gerekmektedir.

Kıbrıs’ta Taksitle Ev Almak

Aylık eşit taksitlerle ve 120 aya varan vade süresiyle konut kredisinden yararlanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kredi miktarı banka eksperinin saptayacağı konut değerinin %75’ine kadar verilmektedir. Ancak bu kredi limiti koçan türüne göre %70-%75 arasında değişiklik gösterebiliyor.

Yabancı Ülke Vatandaşları Konut Kredisi Alabilir mi?

Gerekli şartları taşıyan herkes KKTC vatandaşı olmasa bile konut kredisi alabilir. Satılan gayrimenkuller genel olarak İngiliz Sterlini ile ödenmektedir ancak siz konut kredinizi Türk Lirası, Amerikan Doları, Euro, Sterlin gibi farklı para birimleriyle kullanabilirsiniz. Kıbrıs’ta konut kredisi şartlarını ve diğer detayları öğrenmek için Kıbrıs’ta Konut Kredisi Nasıl Alınır? Başvuru Şartları Nelerdir? sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Taksitle Ev Almadan Önce Bize Danışın

Kıbrıs’ta taksitle ev almak veya en uygun ödeme koşullarından yararlanmak istiyorsanız sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?