Kıbrıs Yaşam Maliyeti

Kıbrıs yaşam maliyeti nedir? Kıbrıs yaşam şartları nelerdir? Avrupa ve Akdeniz ülkelerine kıyasla daha az maliyetle nasıl daha lüks yaşayacağınızı görün ve Kıbrıs’taki hayat pahalılığı hakkında bilgi sahibi olun. 

 

Akdeniz ve Avrupa ülkeleri arasında Kıbrıs yaşam maliyetleri açısından en uygun koşullara sahip ülkelerden biridir. Kuzey Kıbrıs’ta kaliteli bir yaşamı, kaliteli ürün alternatifleriyle birlikte son derece makul fiyatlarla sürdürmek mümkün. Kuzey Kıbrıs, mevsimlik sebze ve meyveleri ucuz ve taze şekilde tüketebilmeye imkan tanıyan ülkelerin başında geliyor. Dalından koparılmış turunçgillere ve sezonun ilk mahsullerine kolayca erişilebilen Kuzey Kıbrıs’ın verimli topraklarında gıdaya ulaşım kolay ve uygun maliyetlerle sağlanıyor.

Kıbrıs Yaşam Maliyeti

Asgari ücretin yaklaşık 3.300 Türk Lirası seviyesinde olduğu Kuzey Kıbrıs’ta, asgari ücretli bir çalışan hayatını oldukça kaliteli olarak sürdürebiliyor. Yaşam maliyetlerinin düşük olmasından kaynaklanan avantajlar göz önünde bulundurulduğunda da, normal bir aylık kazanç ile kaliteli bir yaşam sürdürmenin kolaylığı ortaya çıkıyor. Kıbrıs’ta gıda, alkol, eğlence ve tatil imkanları daha düşük fiyatlarla ve aynı zamanda yüksek hizmet kalitesiyle sunuluyor. Böylelikle asgari ücretli bir çalışan dahi rahat bir şekilde kültür sanat aktivitelerine katılabiliyor ve tatile gidebiliyor.

kıbrıs yaşam maliyeti ve hayat pahalılığı

Birlikte yaşayan ve iki kişinin de çalıştığı bir çift üzerinden örneklendirecek olursak, asgari ücret ile haneye giren 6.600 Türk Lirası ile kişiler kısa sürede araç sahibi olabiliyor. Ayrıca yerel bankaların sağladığı mortgage destekleri ile birlikte çok kısa sürede kira öder gibi ev sahibi olabiliyor.

Kıbrıs Emlak Fiyatları

Her ülkede olduğu gibi Kuzey Kıbrıs’ta da bu maliyet şehirlere göre artıp azalabiliyor. Turizm merkezi olarak bilinen Girne diğer şehirlere göre biraz pahalı bir şehirken yine de diğer şehirlere göre çok fazla bir fark yaratmıyor.

Kuzey Kıbrıs emlak fiyatları diğer Akdeniz ülkelerine kıyasla yaklaşık yüzde 40-60 daha düşük fiyatlarda seyrediyor. Kıbrıs’ta her bütçeye uygun olarak kiralık veya satılık gayrimenkul bulmak da oldukça kolay. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz Kıbrıs Emlak Rehberi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Örneğin Kıbrıs’ta ortama 70 bin Sterlin’e lüks bir villa sahibi olabilmek mümkünken bu fiyat diğer Avrupa ve Akdeniz ülkelerinde iki kat daha fazla olarak görülüyor. Uygun ücretler kiralarda da geçerli, Kıbrıs kiralık daire fiyatları aylık 200 £’den başlıyor. Kıbrıs emlak fiyatları ve şehirlere göre Kıbrıs kiralık daire fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz: Kıbrıs kira fiyatları

Şüphesiz Kuzey Kıbrıs yaşam maliyeti buraya göçmek ve yeni bir hayata başlamak isteyenler için önemli bir faktör. Yaşam standartları ve yaşam maliyeti karşılaştırması yapıldığında Kuzey Kıbrıs birçok Avrupa ve Akdeniz ülkesine düşük maliyetlerle yüksek yaşam standardı sağlıyor. Kıbrıs yaşam koşulları burada yaşamayı düşünenler açısından en iyi şartları sahip.

 

Sizi arayalım.

Kıbrıs’ta yaşam ve diğer konular hakkında bilgi almak için lütfen buradaki formu doldurun.

Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?