Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Tatil

Kıbrıs Denize Yakın Villa Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

Akdeniz iklimine sahip bir ada olmasının sonucu olarak Kuzey Kıbrıs’ta yazlar oldukça uzun sürmektedir. Bu durum hem sıcak bir iklim arayanlar hem de yılın büyük bir döneminde tatil yapmak isteyenler açısından önemli bir avantaj sağlar. Bu makalede Kıbrıs satılık villa aramalarında önemli bir payı olan denize yakın villa satın almanın avantajlarından bahsedeceğiz.

Elbette bir deniz tatilinin olmazsa olmazı denizdir. Bu sebeple çoğu kişi Kıbrıs satılık villa tercihini denize yakın olanlardan yana değerlendiriyor. Denize yürüme mesafesinde veya denize sıfır olarak öne çıkan villa seçenekleri KKTC’de oldukça fazla ilgi görüyor.

kuzey kıbrıs rehberi

Kuzey Kıbrıs’ta emlak çeşitliliği oldukça fazladır. Kişiler hem bütçesine, hem de yaşam standartlarına yönelik olan en uygun seçeneği kolayca bulabiliyor. Kıbrıs’ta satılan villalar temelde standart ve lüks villa olmak üzere iki sınıfa ayrılmaktadır. Standart villa; 200 metrekareyi geçmeyen, genellikle kendine ait havuzu ve bahçesi bulunmayan villalardır. Satılık lüks villalar ise 200 metrekareden büyük, özel havuzu, geniş bahçesi olan villalardır.

Kıbrıs satılık villa talepleri sadece yaşam amaçlı olmaktan ziyade yatırım amacıyla da artış gösteriyor. Özellikle pandemi sonrasında değişen yaşam alışkanlıklarıyla birlikte bireyler bir otelde tatil yapmak yerine villa kiralamayı tercih ediyor. Emlak yatırımcılarının da ilgisini çeken bu değişim KKTC satılık villa taleplerini son dönemlerde oldukça artırdı. Üstelik Kıbrıs denize yakın satılık villa fiyatları çok cazip rakamlarla satışa sunulmaktadır.

Kıbrıs Satılık Villa Fiyatları

Kıbrıs, küçük bir ada ülkesi olmasına rağmen zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Doğu Akdeniz’in izlerini taşıyan bir ada olan Kıbrıs, tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındırması sebebiyle önemli bir turizm destinasyonudur. Kıbrıs halkının sıcakkanlılığı ve lezzetli Kıbrıs mutfağı eşsiz güzelliklerle birleşince buraya gelen turistler ayrılmakta zorlanmaktadırlar. Bu sebeple sıkıldıklarında yeniden gelebilecekleri ve huzur bulabilecekleri bir yere sahip olmak için Kıbrıs’ta gayrimenkul almaya yönelmektedirler. Kıbrıs’ta tatil amaçlı ev almak isteyenler genellikle villa seçenekleri üzerinde durmaktadır. KKTC denize yakın satılık villa seçenekleri ise deniz seven kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

kktc satılık villa fiyatları

Kıbrıs’ta her şehrin kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle Kıbrıs satılık villa fiyatları da bölgenin emlak dinamiğine göre farklılık göstermektedir. Bölgesel olarak Kıbrıs villa fiyatlarını daha detaylı incelemek isterseniz bu makaleye göz atabilirsiniz: Kıbrıs Satılık Villa Fiyatları – KKTC Satılık Villa Fiyatları

Lefkoşa Satılık Villa Fiyatları

Kıbrıs’ın başkenti olan Lefkoşa, ticaret, sanat, kültür, turizm, eğitim açısından ön planda bulunan bölgelerdendir ve önemli bir nüfus yoğunluğuna sahiptir. Gayrimenkul yatırımcıları açısından kesintisiz kira geliri sağlama imkanı taşımaktadır. Lefkoşa’da satılık villalar; 120.000 £’den başlayıp 350.000 £’e varan fiyat aralığıyla satışa sunulmaktadır.

Girne Satılık Villa Fiyatları

Girne, en önemli turizm şehirlerindendir ve yıl boyunca yoğun turist ziyareti yapılmaktadır. Emlak sektörünün de dinamik seyrettiği Kıbrıs şehridir ve denize yakın villa seçeneklerinin yatırım kazancı yüksektir. Villaların yoğun olarak bulunduğu Girne, emlak değerliliği bakımından üç bölgede incelenmektedir.

Kıbrıs satılık villa esentepe exclusive
Kıbrıs satılık villa esentepe exclusive

Batı bölgesinde; standart villa fiyatları, 180.000 £ – 275.000 £ aralığındayken, lüks villa fiyatları, 450.000 £ – 1.500.000 £ aralığındadır. Girne merkezde standart villa fiyatları, 180.000 £ ile 375.000 £ arasında değişirken lüks villalar 400.000 £ ile 3.000.000 £ fiyat aralığında satılmaktadır. Doğu bölgesindeki standart villa fiyatları 120.000 £ ile 250.000 £ arasında değişirken lüks villa fiyatları 350.000 £ ile 1.500.000 £ aralığında değişmektedir.

Girne’de villa satın almak isteyenler nelere dikkat etmeli? Girne denize yakın satılık villa araştırması yapmadan önce bu makaleye göz atabilirsiniz: Girne Satılık Villa Almak İsteyenlere Öneriler

Gazimağusa Villa Fiyatları

Gazimağusa Kıbrıs’ın iki limanından birini bünyesinde barındırarak Kıbrıs’a deniz yolundan direk ulaşma imkanı tanımaktadır. Daha çok öğrencilerin yoğun bulunduğu şehirlerdendir. Gazimağusa satılık villa fiyatları, standart villalar için 70.000 £ ile 120.000 £ aralığında değişirken lüks villalar için 250.000 £ ile 350.000 £ arasındadır.

İskele Satılık Villa Fiyatları

Yeni emlak projeleri ile tam bir tatil cenneti haline gelen İskele, daha çok yabancı yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. İskele’de satılık standart villa fiyatları, 85.000 £ ile 95.000 £ arasında değişirken lüks villa fiyatları 175.000 £ ile 250.000 £ arasında değişmektedir.

İskele satılık villa

İskele satılık villa almak isteyenlere ne gibi avantajlar sunuyor ve İskele’de satılık villa ilanlarına bakmadan önce göz atmanız gereken tavsiyelere bu sayfadan erişebilirsiniz: İskele Satılık Villa Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Kıbrıs Denize Yakın Villa Satın Almanın Avantajları              

  • Kıbrıs deniz yakın veya denize sıfır villa seçenekleri diğer ülkelere gör oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.
  • Denize yakın villalar kendilerine ait geniş bahçelere veya büyük teraslara sahiptir. Böylece hem daha özgür ve hem de daha huzurlu hissedebilirsiniz. Ayrıca ailenizle birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.
  • Denize yakın veya deniz manzaralı satılık villalar, Akdeniz’in ve Kıbrıs’ın uçsuz bucaksız manzarasını sunar. Bu manzaraya sahip olmak önemli bir prestijdir.
  • Denize gitmek istediğinizde günün her anında kolayca gidebilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman plajda uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Sahiller sizin sokaklarınız gibidir.
  • Eğer denize yakın villanızı sadece tatil konaklaması için aldıysanız kullanmadığınız zamanlarda daha kolay kiraya vererek kira geliri elde edebilirsiniz. (Bkz: Kıbrıs Kiralık Villa Fiyatları: KKTC’de Villa Kiralamak)
  • Villalar sıradan bir eve göre bireylere daha özgür yaşama alanı sunmaktadırlar. Kalabalık misafirlerinizi gönül rahatlığıyla ağırlayabilirsiniz.
  • Kıbrıs denize yakın villa türleri, Kıbrıs’ta oldukça talep gören emlak çeşidi olduğundan ve sürekli değerlendiğinden dolayı satmak istediğinizde aldığınız fiyatın üstünde satabilirsiniz.
  • Villanızda yaz kış demeden istediğiniz mevsim konaklayabilirsiniz. Yazın denizin ve güneşin tadını çıkarırken, kışın ise ılıman iklim sayesinde uzun sahil yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Kıbrıs Denize Yakın Satılık Villa

Kıbrıs satılık villa talepleri son zamanlarda oldukça artış göstermiştir. Kıbrıs’ta uzun süren tatil sezonundan doyasıya yararlanmak isteyenler ve istedikleri zaman gelip dinlenmek isteyenler Kıbrıs’ta villa satın almayı öncelikli olarak tercih ediyor. Özellikle günümüzün korkulu rüyası haline gelen COVID-19 sebebiyle insanlar daha güvenli bir tatil geçirmek için kendi evlerinde konaklamayı tercih etmektedir.

Kıbrıs’ta hem güvenli ve rahat bir tatil için hem de emlak yatırımı için tercih edilen Kıbrıs satılık villa seçeneklerinde emlak yatırımcılarının en çok dikkate aldığı konu ise villaların denize yakın olmasıdır. Yaz tatilinin vazgeçilmez deniz kriterini yakınında bulundurmak isteyen tatil severler denize yakın villalara daha çok talep göstermektedir.

Bir ada ülkesi olması sebebiyle KKTC denize yakın villa bulmak hiç de zor değil. Hatta her bütçeye ve herkesin istediği özelliklere uygun villaların mevcut olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz.

akol marine - kıbrıs emlak projeleri
girne satılık villalar

KKTC’de yazlık ev almanın avantajları nelerdir veya Kıbrıs’ta yazlık villa satın almak ne kadar mantıklı? Daha fazla detaylı bilgi için bu sayfayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz: Kuzey Kıbrıs’ta yazlık satın almak mantıklı mıdır?

Kuzey Kıbrıs satılık villa projeleri için tıklamanız yeterli olacaktır.

Kıbrıs’ta ister denize yürüme mesafesinde ister denize sıfır yazlık villa sahibi olmak demek aynı zamanda değeri sürekli artan bir gayrimenkule sahip olmak demektir. Yine sık gidilemeyen zamanlarda oldukça yoğun olan turist trafiğinden faydalanarak villanızı kiraya verebilir, düzenli bir kira geliri elde edebilirsiniz. Kıbrıs’ta denize yakın yazlık villa almak günümüz şartlarında hem tatil açısından hem yatırım açısından alınacak en doğru kararlardan biridir.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?