Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yatırım

Kıbrıs Anahtar Teslim Konut Projeleri ve Avantajları

Anahtar teslim konut projeleri günümüzde emlak alıcıları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Yeni bir yapı olması, beklentileri karşılaması ve hemen taşınmaya hazır olması tercih sebepleri arasında etkili oluyor. Peki Kıbrıs anahtar teslim konut projeleri nedir? Nasıl avantajlar sağlar ve anahtar teslim konut alırken nelere dikkat etmelisiniz? Bu makalemizde KKTC anahtar teslim konut projelerini ele alacağız.

Kıbrıs’ta ev almanın avantajları makalesinde KKTC’de ev almanın avantajlarına değindik. Uygun fiyatlı, yüksek kira geliri olan ve amortisman süresinin az olduğu konutlar nedeniyle Kuzey Kıbrıs sıklıkla tercih ediliyor. Son yıllarda yabancı yatırımcıların ilgisini çeken bu avantajlar nedeniyle Kıbrıs emlak yatırımı alanında öne çıkıyor.

Anahtar teslim proje, inşa edilen müstakil ev, daire, veya villanın tüm yapı işlemlerinin tamamlanarak teslime hazır hale gelmesidir. Yani Kıbrıs anahtar teslim konut projeleri, tamamlanmış ve oturmaya hazır ev anlamına gelir. Yüklenici firma tarafından inşaat işlerini ve resmi işlemler tamamlanmıştır ve anahtar teslim aşamasındadır.

İster topraktan ister anahtar teslim olsun yeni emlak projelerinden ev almak her zaman avantajlıdır. Dilerseniz Yeni Emlak Projelerinden Ev Almak ve Avantajları makalesine göz atabilirsiniz.

Satış sözleşmesini imzalayarak ve tapu işlemlerini tamamlayarak konutun anahtarını hemen alabilirsiniz. Taşınmaya hazır konutları tercih edenler tarafından KKTC anahtar teslim konut projeleri sıklıkla tercih ediliyor.

KKTC anahtar teslim konut

Kıbrıs Anahtar Teslim Konut Avantajları

Kıbrıs’ta topraktan ev satın almak önemli bir fiyat avantajı sağlar. Anahtar teslim projelere göre %10-%20 daha uygun fiyatlıdır. Ancak topraktan ev satın alırken yanlış şirket seçimi yapanlar bu yöntem nedeniyle mağdur olabilir. Bu tür satışlarda projenin bitiş tarihi için verilen süre aşılabilir veya proje tamamlanmayabilir.

Kıbrıs anahtar teslim konut ise tamamlanmış ve oturmaya hazır evler olduğu için birçok dezavantajı ortadan kaldırır. Projenin zamanında bitirilmemesi veya taahhüt edilen şekilde olmaması gibi sorunlar yaşamazsınız. Anahtar teslim yeni emlak projelerinden konut alırken beklentilerinize yönelik bir satın alma yapabilirsiniz.

İkinci el satılık evlere göre anahtar teslim projeler her zaman dava avantajlıdır. Yeni bir konut satın alacağınız için konutun bakım masrafı oldukça düşüktür.

Sonuç olarak KKTC anahtar teslim konut projelerinin en büyük avantajı gecikme yaşanmaksınız hemen taşınmayı mümkün kılmasıdır.

Eğer oturma gibi bir düşünceniz yoksa ve Kıbrıs’ta Ev Alıp Kiraya Vermek istiyorsanız kira garantili konut projesinden ev alabilirsiniz. Genellikle anahtar teslim aşamasında olan bu konutlar yapacağınız GYO sözleşmesi ile size 12 veya 24 aylık kira geliri sağlar.

Kıbrıs anahtar teslim ev projeleri

Kıbrıs Anahtar Teslim Konut Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • İnşaat şirketinin yerel ve güvenilir olmasına dikkat edin. Uzun yıllardır KKTC’de faaliyet gösteren ve teslim edilmiş konutları olan şirketler güvenilirdir.
  • KKTC anahtar teslim konut alırken satış sözleşmesi için yerel bir avukattan destek alın. Sözleşmedeki maddelerin resmiyet kazanması için noter aracılığıyla tasdik ettirmeniz gerekebilir.
  • Satın alacağınız gayrimenkul üzerinde satışa engel olabilecek bir durum olup olmadığını Tapu ve Kadastro Dairesi’nden kontrol edin.
  • Koçan türü dikkat edilmesi gereken bir başka detaydır. Koçan türü makalesini ziyaret ederek gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
  • Satış fiyatını aynı bölgedeki konutlara göre değerlendirin. Bölgedeki eşdeğer veya emsal nitelikteki konutlar size fiyat hakkında yol gösterecektir.

Kıbrıs anahtar teslim konut projelerinden ev almadan önce daha fazla detaylı bilgi almak için Anahtar Teslim Konut Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler makalesine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kıbrıs’ta anahtar teslim ev projelerinden ev almadan önce bilmeniz gereken bazı detaylara bu makalede yer verdik. Eğer ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetimizden yararlanarak KKTC’de ev almak istiyorsanız sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?