Kıbrıs'ta Emlak

“Hayalimdeki Ev İşte Bu!” Demek için Yapmanız Gerekenler

Herkesin hayallerini süsleyen bir ev vardır. Bu ev kimi zaman dağ evi, kimi zaman denize yakın villa, kimi zamansa modern bir penthouse dairedir. Yine de değişmeyen tek bir şey vardır; bu eve ulaşmak için harcanılan emek ve onu destekleyen tükenmez bir istek. Peki, en çılgın hayallerimizi bir kenara bırakırsak gerçekçi bir şekilde “Hayalimdeki ev işte bu!” demek için yapmanız gerekenler nelerdir?

Hayalimdeki ev

Ne İstediğinizi Bilin

Hayalimdeki ev diyebileceğiniz bir konut bulabilmek için her ne kadar gerçekçi olursa olsun bir hayaliniz olmalıdır. İsteklerinizin farkına varmalı ve herhangi bir satılık konutta neyin sizi mutlu edeceğine ihtiyaçlarınıza bakarak karar vermelisiniz. Bu konuda size yardımcı olması için bir liste oluşturabilir ve olmazsa olmazlarınızı belirleyebilirsiniz.

İyi Araştırın

Ne istediğinizi biliyorsanız, detaylı bir araştırma evresine geçmelisiniz. Hayalimdeki tüm özellikleri sağlayan bir ev arıyorum diyerek yola çıkarsanız, arayışınız sonsuza dek sürebilir. Bu sebeple daha önce hazırladığınız istekler listesinden ilk etapta feragat edebileceğiniz şeyleri belirleyin. Size uygun bölgelerde, genişlikte ve fiyat aralığında bir ev bulduğunuz zaman daha sonra telafisi mümkün olan isteklerinizi bir süreliğine ertelemeyi göze almalısınız.

Bütçenize Hakim Olun

Ev ev dolaşarak kendinizi yormaya başlamadan önce “Hayalimdeki Ev” arayışınız için bir bütçe belirleyin. Eğer gerekiyorsa çekeceğiniz konut kredisinin koşullarını ve kredi puanınızı bilerek hayal kurmaya başlayın. Bunların yanı sıra belirlediğiniz bütçeyi aşmamaya özen gösterin. Ev alırken uzmanların tavsiye ettiği borçlanma yaklaşımı 28/36 olarak anılmaktadır. Gayrimenkul uzmanları borçlanarak ev satın alanların aylık gelirlerinin en fazla %28’ini kredi ödemelerine, toplamda ise %36’sını (kredi dahil, aidat, tadilat, geliştirme vb.) ev giderlerine ayırmalarını tavsiye etmektedir.

Esneme Payı Bırakın

Dünya üzerinde seçebileceğiniz çok sayıda ev olmasına rağmen bazı durumlar istediğiniz evi almanıza olanak tanımayabilmektedir. Bu nedenle hayalimdeki ev diyebileceğiniz mülke en yakın konutu bulmaya çalışmanızda fayda vardır. Mükemmeli ararken mükemmele yakını kaçırmanın gerçekten yapmak isteyeceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyoruz. Bu yüzden ufak detayları görmezden gelin ve sizin için en önemli şeyleri elde etmeye çalışın.

Bize Ulaşın

Hayalimdeki ev diyebileceğiniz konutun Kuzey Kıbrıs’ta olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakın ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanın. Belki de hayalinizdeki gayrimenkul Akdeniz’in en güzel adasında sizi beklemektedir.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?