Kıbrıs'ta Emlak

Güvenilir Emlakçılar Bulmak için Ne Yapmalısınız?

Bir gayrimenkulü satmak çoğu zaman düşünülenden fazla uzmanlık gerektirmektedir. Emlakçı veya gayrimenkul danışmanı unvanına sahip kişiler bir konut veya arsanın satışında size oldukça büyük fayda sağlayacaktır. Elbette, size faydalı olabilmesi için iyi bir emlakçı veya danışmanla çalışmanız gerekmektedir. En önemlisi ise çalıştığınız kişilerin güvenilir olmasıdır. Peki, güvenilir emlakçılar ile çalışabilmek için ne yapmalı? Hangi yolu izlemelisiniz?

Dostlarınıza Danışın

En iyi ve kaliteli hizmeti alabilmek için başkalarının fikirlerine değer vermemiz gerekmektedir. Bu yüzden güvenilir emlakçılar bulmak için ilk başta ailenize, dostlarınıza veya tanıdıklarınıza danışmanızı tavsiye ederiz. Tanıdığınız insanların geçmişte çalıştığı kişiler hakkında çalışma koşulları ve işe yaklaşımları ile ilgili daha kolay bilgi alabilirsiniz.

Online İzleri Takip Edin

Bir emlakçı veya gayrimenkul danışmanı tanıdıklarınız tarafından tavsiye edilse bile internet üzerinde araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Günümüzde güvenilir emlakçılar en işlevsel web sitelerine ve oldukça geniş bir sosyal medya ağına sahiptirler. Bu yüzden sosyal medya hesapları ve web sitelerini inceleyerek işe başlayabilir ve online tavsiyeleri veya şikayetleri dikkate alabilirsiniz.

Dikkatli Olun

Emlakçılar kısa süreli olarak hizmetlerini satın aldığımız kişilerdir. Karşınızdaki kişilerin profesyonel bir yaklaşım sergileyip sergilemediği ve olaylara karşı tutumu alacağınız hizmetin kalitesi ile ilgili bir ipucu olabilmektedir. Güvenilir emlakçılar için önemli özelliklerden biri satış ve komisyon odaklı çalışmak yerine müşteri memnuniyetini ön planda tutmalarıdır. Eğer emlakçınız sizin çıkarlarınız yerine kendi çıkarlarını düşünüyorsa farklı kişilerle çalışmanızı tavsiye ederiz.

Emlakçılar hakkında nasıl fikir edinebileceğinizi merak ediyorsanız Kötü Bir Emlakçıyı Ele Veren 5 Kriter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kimlik ve Eğitim Bilgilerini Sorun

Dolandırıcıların en çok yoğunlaştığı sektörlerin başında emlak ve gayrimenkul gelmektedir. Bu yüzden güvenilir emlakçılar ile çalıştığınızdan emin olmak istiyorsanız, çalışmayı düşündüğünüz kişilerin kimlik bilgilerini, emlak belgesini ve ticaret odalarına kayıt durumlarını öğrenmelisiniz. Böylece kötü niyetli kişilere karşı önleminizi almış olursunuz.

Emlak danışmanlarına mutlaka sormanız gereken diğer sorular için Emlakçılar ile El Sıkışmadan Önce Sormanız Gereken 5 Soru makalesini inceleyebilirsiniz.

İletişime Geçin

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gayrimenkul danışmanına ihtiyaç duyuyorsanız, aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakabilir ve bizimle iletişime geçerek ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?