Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yatırım

Güncel Konut Piyasası ve Öne Çıkan 3 Trend Başlığı

Pandeminin hayatımıza girişi, yeni normal ve tekrar önlemlerle birlikte yaşamaya başladığımız bu süreçte konut piyasası hızlı bir yükselişe geçmiştir. Özellikle eve kapanmaların ve kısıtlamaların azalmasıyla ev alım satımlarında görülen artışın yanı sıra konut piyasasında 3 yeni ve önemli konu başlığı ortaya çıkmıştır. Eğer evinizi satmak veya yeni bir ev satın almak istiyorsanız piyasanın genel durumuna hakim olmalısınız. Bu yüzden yazımızda konut piyasasını ve gündemini meşgul eden 3 başlığı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Teknolojik Yenilikler

Gayrimenkul Sektöründe Sanal Tur

COVID-19’un yakın zamanda kaybolmayacağı anlaşıldığında bazı şeylerin devam edebilmesi için teknolojik gelişmelere ihtiyaç duyduk. Uzaktan eğitim, online alışveriş gibi gelişimlerden geri kalmayan konut piyasası; zamanın gerekliliklerine ayak uydurmanın yolunu dijital imza, sanal konut turları, sanal gerçeklik ve çevrimiçi toplantı teknolojilerinden yararlanmakta bulmuştur.

Fakat piyasaya yeni bir soluk getiren bu teknolojiler kalıcı olacağa benzemektedir. İşinde uzman ve kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen şirketler bu teknolojilerin bir kaçı veya hepsini kullanmaya başlamıştır.

Uzaktan Çalışmak

Uzaktan Çalışanlar ve Emlak Tercihleri

Kimimiz severek kimimiz ise pek beğenmeyerek bir süre de olsa uzaktan çalışmak zorunda kaldık. Ancak 2021 yılında şirketlerin tercih ettiği politikalar gösteriyor ki uzaktan çalışmak hayatımıza hiç çıkmamak üzere girmiş bulunmaktadır. Uzaktan çalışmanın diğer birçok sektöre olduğu gibi gayrimenkul ve konut piyasası üzerinde de çeşitli etkileri olmuştur.

İş yerlerine uzaklığından bağımsız olarak insanlar daha çeşitli bölgelerde ev satın alma veya kiralama ihtimalini göz önüne almaya başlamıştır. Bu durum emlak piyasasında gözle görülür bir hareketliliğe sebep olmuş ve kiralık veya satılık evlerin daha hızlı alıcı bulmasına imkan sağlamıştır.

Konut Kredileri ve Arz Talep Dengesi

Kıbrıs’ta Konut Kredisiyle Ev Almak

2020 yılında yaşanan küresel kapanmalar sebebiyle arz bir miktar azalmış ve konut piyasası olumsuz yönde etkilenmiştir. Ancak 2021 yılına gelindiğinde geçtiğimiz yıl düşük kalan arzı telafi edercesine oluşan yüksek talep ve düşük faizli konut kredileri piyasayı oldukça olumlu yönde etkilemiştir.

Özetle; teknolojik gelişmeler, uzaktan çalışma, konut kredileri ve arz talep dengesi günümüzde emlak piyasalarında öne çıkan 3 önemli konu başlığıdır. Eğer bir gayrimenkul satın almak veya satmak istiyorsanız bu gibi güncel konuları yakından takip etmeniz oldukça önemlidir.

Aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilir ve Kuzey Kıbrıs için sunduğumuz ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?