Kıbrıs'ta Emlak

Girne Satılık Konut Fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta turizm amaçlı ziyaretler nedeniyle oldukça fazla ziyaretçi ağırlayan Girne, yılın her döneminde emlak talebi olan bir şehirdir. Diğer KKTC şehirlerine kıyasla emlak değeri yüksek olan Girne, hem yaşam hem de yatırım amacıyla gayrimenkul alanların sıklıkla tercih ettiği yerlerin başında geliyor. Bu makalede Girne satılık konut fiyatlarını ele alacağız.

At nalı şeklinde antik limanı, dar Akdeniz sokakları, casinoları ve eğlence mekanlarıyla Kuzey Kıbrıs’ın en güzel şehirlerinden birisi olan Girne diğer Kıbrıs şehirlerine kıyasla biraz daha pahalıdır. Ancak yine de pek çok Avrupa ülkesine göre ucuz sayılabilir. Bununla ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz: Girne’de Yaşam Şartları ve Hayat Pahalılığı

girne satılık evler

Yıl içerisinde yüzbinlerce turist tarafından ziyaret edilen Girne’de hem kiralık hem de satılık emlaklara olan talep oldukça yüksektir. Bu durum kiralık ve satılık gayrimenkullerin birim metrekare fiyatını da her geçen gün artırmaktadır.

Genellikle Batı Avrupa, İskandinav Ülkeleri ve Rusya gibi ülkelerdeki emlak yatırımcıları tarafından tercih edilen Girne’de hem yaşam hem de yatırım amacıyla pek çok satılık gayrimenkul yer almaktadır. Ancak genellikle deniz manzaralı, müstakil havuz ve bahçeye sahip villalar tercih edilmektedir.

Girne Satılık Daire Fiyatları

girne satılık daire fiyatları

Turizm amaçlı ziyaretler dışında Girne satılık konut fiyatlarını artıran bir diğer unsur üniversite öğrencileridir. Hem ulusal hem de uluslararası pek çok üniversiteye ve aynı zamanda öğrenciye ev sahipliği yapan Girne’de onbinlerce üniversite öğrencisi öğrenim görmektedir. Yakın bir zamanda eğitime başlayacak olan 3 üniversite projesinin daha devam ettiğini söyleyebiliriz. Üniversite eğitimi amacıyla Girne’ye gelen pek çok öğrenci, üniversite yurtlarının yanı sıra ev kiralamayı tercih ediyor. Bu nedenle Girne‘de, yılın her döneminde kiralama talebi mevcuttur.

Girne’de daire türündeki satılık konut fiyatları 40.000 £ ile 120.000 £ arasında değişmektedir. Ancak bu fiyatlar satılık lüks dairelerde 85.000 £ ile 450.000 £ arasındadır.

Girne Satılık Villa Fiyatları

Girne satılık villa almak isteyenlere öneriler

Yazının başında da belirttiğimiz gibi son zamanlarda Girne’de villa türündeki gayrimenkuller daha çok talep görmektedir. Girne’de satılık villa fiyatları 180.000 £ ile 275.000 £ arasında değişmektedir. Ancak daha geniş kullanım alanı sağlayan lüks villalarda ise bu rakamlar 450.000 £ ile 1.500.000 £ arasında yer almaktadır. Girne’de villa almak istiyorsanız Girne Satılık Villa Almak İsteyenlere Öneriler makalesine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Girne’de Uygun Fiyata Konut Satın Almak Mümkün mü?

Girne satılık ev fiyatları

Yukarıda Girne satılık konut fiyatları hakkında bir bilgilendirme sağladık. Ancak bu rakamların ortalama rakamlar olduğunu ve buradan daha uygun veya daha pahalı fiyatlarla kaşılaşabileceğinizi unutmayın. Kuzey Kıbrıs’ın pek çok şehrinde olduğu gibi Girne’de de uygun fiyata konut sahibi olmak mümkündür. Emlak yatırımcıları genellikle topraktan ev almak yöntemini değerlendirmektedir. Normal satış fiyatına göre %20-%30 daha uygun fiyata ev sahibi olmayı sağlayan bu imkan KKTC genelinde sıklıkla tercih ediliyor.

Girne’de uygun fiyata konut almak isterseniz sayfa altındaki form aracılığıyla bilgilerinizi bırakabilir ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Kıbrıs’ta satılık gayrimenkul ilanlarını incelemek için Kıbrıs satılık ev sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?