Get Sistemi Nedir?

GET Sistemi Nedir?

GET, Güvenli E-Ticaret Sistemi ile internet sitelerinden yapılan ticaret güven içerisinde yapılır. GET sistemi, C2C Eticaret türlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. C2C Eticaret siteleri, GET sistemi ile komisyonunu alır ve alıcı ile satıcı arasındaki para alışverişini tamamlatır.

Alıcı ve satıcı riske girmeden ticaretlerini kolayca yapabilirler. GET Sistemi için Iyzico ve PayU C2C sitelerine gerekli altyapıyı sağlamaktadır. Türkiye’ de, Iyzico ve PayU altyapısını kullanan hazır C2C Eticaret sistemlerini Eticaret Hazırla sunmaktadır. Siz de GET Sistemi ile çalışan bir sanal mağaza kuracaksanız, Eticaret Hazırla size bu konuda ciddi altyapılar sunmaktadır.

(Buraya 1 resim gelecek)

Ürün Alırken GeT Sistemi ile Güvenceniz Nasıldır?

Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız güvence altındadır, risk almazsınız. Satıcı belirlediği kargo süresi içerisinde takip edilebilir bir kargo bilgisini sisteme girmek zorundadır. Ürün elinize ulaştıktan sonra, ürünü inceleyip onay verirseniz, yapmış olduğunuz ödeme Güvenli e-Ticaret (GeT) havuz hesabından satıcının hesabına aktarılır. Satıcının belirtmiş olduğu nitelikler dışında bir ürün elinize ulaşırsa, ürünü geri gönderir ve işlemi iptal ederek ödemenizi Güvenli e-ticaret (GeT) havuz hesabından geri alabilirsiniz. Kargo bilgisi girilen işlemler de onay sürenizi aşmanız durumunda işlemler otomatik olarak onaylanır. Bu sebeple işlemlerinizi ve onay sürenizi takip ederek belirlenen süre içerisinde onay veya reddetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

(Buraya 1 resim gelecek)

Peki ya Ürün Satarken GeT Sistemi ile Güvenceniz Nasıldır?

Güvenli e-Ticaret (GeT) ile yaptığınız alışverişlerde tahsilâtınız Üyelik Sözleşmesi hükümleri doğrultusunda güvence altındadır. Siz ürünü göndermeden önce alıcıdan ürünün bedeli tahsil edilir ve sanal mağaza havuz hesabında işlem onaylanıncaya kadar bekletilir. Ürün alıcıya ulaşıp alıcının onay vermesinden ve Güvenli e-Ticaret (GeT) ile ilgili kural ve koşulların yerine getirilmesinden sonra ödemeniz, ürün bedelinden komisyon tutarı düşürülerek 3 iş günü içerisinde banka hesabınıza aktarılır. Tüm bu süreç içerisinde tahsilâtınız sanal mağaza güvencesinde olduğu için kafanız rahat eder.