Kıbrıs'ta EmlakKıbrıs'ta Yatırım

Gayrimenkul Yatırımcıları için Tavsiyeler

Gayrimenkul yatırımı, birçok yatırımcının daha fazla kazanç sağlamak için pek çok zaman ilk tercihlerinden biri oluyor. Emlak ve gayrimenkul sektöründe başarılı yatırımlar yapmak geleceğinizi garanti altına aldığı gibi bugününüzü de önemli ölçüde rahatlatacaktır. Bununla birlikte başarılı gayrimenkul yatırımcıları bazı ilkeleri gözeterek başarıya ulaşmışlardır. Bu yazımızda bunlardan bazılarını paylaşarak yeni gayrimenkul yatırımcıları için etkili ipuçları vermek istiyoruz.

1. Portföyünüzü Genişletirken Riskinizi Dağıtın

Emlak Yatırımında Riski Dağıtmak

Aynı mahallede iki veya daha fazla mülke sahip olmak size iyi bir fikir gibi gözükebilir, ancak bu kesinlikle yanlış bir yatırım şeklidir. Coğrafi olarak farklı bölgelere yayılmış gayrimenkuller toplam yatırımınızın daha güvenli olmasını sağlayacaktır. Eğer farklı şehirlerde veya farklı ilçelerde emlak sahibiyseniz, yatırımlarınızın değeri bölgesel değişimlerden daha az etkilenecektir. Bu yüzden başarılı gayrimenkul yatırımcıları yatırımlarını farklı şehir ve bölgelere yaymaya çalışmaktadırlar.

2. Çok Fazla Borçlanmayın

Kıbrıs’ta Konut Kredisiyle Ev Satın Almak

Konut kredileri gayrimenkul yatırımcıları için güçlü bir finansal araçtır. Ancak yine de yatırımlarınızın büyük çoğunluğunun kredilere bağlı olması beklenmeyen değişimlerde sizi oldukça zorlayabilir. Bu yüzden ‘Yutamayacağınız lokmayı ısırmayın’ ve yatırımlarınızın daha büyük oranda kredisiz olmasına özen gösterin. Borçlanmak büyümek için önemli bir araçtır. Ancak ödemelerinizin dengesini her zaman göz önünde tutmanızda fayda var.

3. Doğru Evlere Yönelin

Doğru Evi Seçmek

Eğer toplayacağınız kira gelirleri sayesinde pasif bir gelir sahibi olmak istiyorsanız çoğu zaman daha küçük evlere yönelmenizi tavsiye ederiz. Birçok bölgede en fazla üç odalı daireler diğerlerine oranla daha kolay kiracı bulmaktadır. Ancak gayrimenkul yatırımcıları en uygun evi seçerken bölgenin demografik yapısını göz önünde bulundurarak hareket ederler. Seçtiğiniz bölgeye göre daha büyük bir evin daha fazla kazanç sağlayabileceğini unutmamalısınız. Doğru evi seçmek için mutlaka bölgedeki farklı konut tiplerinin kira getirilerini karşılaştırmalısınız.

4. Piyasaya Hakim Olun

Gayrimenkul Yatırımcıları için Tavsiyeler

Elbette, piyasaya hakim olun derken Monopoly oyunundaki gibi bütün piyasayı ele geçirin demek istemiyoruz. Başarılı gayrimenkul yatırımcıları girdikleri emlak piyasası hakkında her türlü bilgiye hakimdirler. Eğer bir emlak yatırımı yapacaksanız bilmeniz gerekenler şunlardır; bölge kira ortalamaları, konut fiyat ortalamaları, evlerin kiralanma oranları, konut vergileri ve emlak amortisman süresi vb. Bu tür piyasa dinamiklerini bilerek hareket edenler, emlak yatırımı sürecinde genellikle kötü seçimler yapmazlar. Dilerseniz İlk Kez Gayrimenkul Yatırımı Yapacaklar İçin İpuçları sayfasına göz atarak yatırım ipuçlarına göz atabilirsiniz.

5. Kıbrıs’ta Gayrimenkul Yatırımı Yapın

Kıbrıs’ta Gayrimenkul Yatırımı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde emlak yatırımı yapmak oturma izni, döviz üzerinden kira geliri, kısa amortisman süresi (8 – 12 yıl) ve uygun konut fiyatları gibi avantajlarla ön plana çıkıyor. Eğer KKTC’de bir gayrimenkul danışmanına ihtiyaç duyuyorsanız, aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakabilir ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

KKTC’de emlak yatırımı yapmak isteyenler için verdiğimiz tavsiyelere Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Yapmak İsteyenler için İpuçları sayfasından göz atabilirsiniz.


Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?