Kıbrıs'ta Emlak

Ev Satışı Sırasında En Sık Yapılan 4 Hata

Bir evi satma süreci bazen çok fazla zaman alarak zor geçebilmektedir. Bu süreç her ne kadar ilanı verip alıcıları beklemek gibi gözükse de çoğu zaman ev satmaya çalışmak çoğu insanın üstesinden gelemeyeceği yorucu ve sıkıntılı bir sürece dönüşebilmektedir. Bu makalede ev satışı sırasında dikkat etmeniz gereken noktaları ele almak ve en sık yapılan hataları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1- Yanlış Emlakçıyla Çalışmak

Gayrimenkul sahipleri bir evi satmak istediklerinde çoğu zaman emlakçılara başvurmaktadır. Ancak yanlış bir emlakçıyla çalışmak ev satışını oldukça zorlaştıracak ve sürecin uzamasına sebep olacaktır. Bir emlakçıyla çalışmaya başlamadan önce sıkı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Eğer bir gayrimenkul danışmanının ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini bilemiyorsanız Kötü Bir Emlakçıyı Ele Veren 5 Kriter makalemize göz atabilirsiniz.

2- İlanlara Özen Göstermemek

Emlak alıcıları bir evi satın almadan önce mutlaka onu ziyaret etmek ister. Ancak ziyaret edecekleri evleri emlak ilanlar arasından seçtiklerini unutmamanız gerekmektedir. Bu yüzden ne kadar güzel bir eviniz olursa olsun ilanınıza gerekli özen ve ilgiyi göstermediyseniz alıcı bulmakta zorlanabilirsiniz. Çünkü gayrimenkulü pazarlama süreci ilanlarla başlayan bir süreçtir. Satılık ev ilanı verirken özen göstermeniz gereken detayları öğrenmek için Emlak İlanı Verirken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Önemli Detay sayfasını inceleyebilirsiniz.

3- Evi Temiz Tutmamak

İlanlarla başlayan satış süreci evin ziyaret edilmesiyle devam edecektir. İçinde yaşayan kimse olmasa dahi satmak istediğiniz ev ziyaretler sırasında kirlenebilir. Kirli ve düzensiz eşyalarla döşeli bir evin alıcı bulma ihtimali temiz ve düzenli bir konuta göre oldukça düşüktür. Bu yüzden ev içerisinde yaşayan olmasa bile mutlaka temiz tutmaya çalışmalısınız.

4- Yüksek Maliyetli Tadilatlar Yapmak

Satmak istenilen bir gayrimenkul mutlaka ufak tefek tadilatlardan geçirilmelidir. Ancak yüksek maliyetli tadilatlar yaparak konutun fiyatını yükseltmek çok da mantıklı değildir. Yapacağınız tadilatlar evin bedeline eklenecek ve sizi belirli bir alıcı grubundan mahrum bırakacaktır. Bunun yanı sıra daha yüksek fiyatla bir ev satışı gerçekleştirmek alıcılar tarafından daha yüksek bir emlakçı komisyonu ödenmesine de sebep olabilir.

Bizimle İletişime Geçin

Ev satışı sırasında en sık yapılan hatalardan bir kaçını sizlerle paylaştık. Eğer Kuzey Kıbrıs’ta bir gayrimenkul danışmanına ihtiyaç duyuyorsanız aşağıdaki iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilir ve ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta ev alırken veya satarken bu gibi hatalar yapmamak için bizimle iletişime geçin. Size yardımcı olalım.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?