Kıbrıs'ta Emlak

Ev Satın Almanızı Kolaylaştıracak Yeni Yıl Kararları

Bizi bekleyen her yıl yeni umutlar ve potansiyel mutlulukları beraberinde getirmektedir. Bu umut ve potansiyeli ortaya çıkaran şey ise kendimizi değiştirme isteği ile verdiğimiz kararlardır. Yeni yıl kararları olarak bildiğimiz bu istekler genellikle sağlıklı beslenme, spor yapma veya sosyal ve kişisel gelişim ile alakalı olmaktadır.

Bununla birlikte ilk kez gayrimenkul yatımı yapacakların bu isteklerini gerçekleştirmek için kendilerine verdikleri sözler de yılın bu zamanında oldukça artmaktadır. Bu yazımızda ev satın almak isteyenlerin işini kolaylaştıracak yeni yıl kararları nelerdir? sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yeni yıl kararları

Peşinat Biriktirmeye Başlayın

İlk olarak ev satın almak istiyorsanız önünüzdeki en büyük engelin peşinat olduğunu bilmelisiniz. Konut kredisi ile ev alabilmek için de peşinat ödemeniz gerekmektedir. Bu yüzden peşinat biriktirmek alacağınız yeni yıl kararları listesinin başında olmalıdır. Unutmamalısınız ki kredisiz satın alımlarda dahi peşinat zorunluluğu ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden ev almak isteyenlerin verebileceği en iyi yeni yıl kararı peşinat için birikim yapmaktır.

Eğer alacağınız konut KKTC sınırları içerisinde yer alıyorsa Kıbrıs’ta Ev Alırken Peşinat Vermek Zorunlu mu? makalesine göz atmak isteyebilirsiniz.

Finansal Durumunuzu Geliştirin

Ev sahibi olmak için düzenli bir gelirinizin ve giderinizin olması oldukça önemlidir. Bu sebeple ekonomik durumunuzun borç ödemelerini karşılayamayacağını düşünüyor veya ancak yeteceğini düşünüyorsanız, gelirinizi artırmanız gerekecektir. O halde aldığınız yeni yıl kararları arasına ekonomik gelişimi, yani finansal durumunuzu iyileştirmeyi de eklemelisiniz. Bunun için seçenekleriniz şunlardır;

  • İkinci veya daha iyi bir iş bulmak
  • Aylık maaş ile çalışıyorsanız zam almak
  • Serbest çalışıyorsanız çalışma saatlerinizi artırmak
  • Giderlerinizi azaltmak
  • Kredi notunuzu yükseltmek

Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Ev Satın Almak için Para Biriktirmek Mümkün mü? sayfasını ziyaret edin.

Emlak Danışmanı Edinin

Bir ev sahibi olmak istiyorsanız yeni yıl kararları arasında en erken sürede bir emlak danışmanı edinmek de olmalıdır. Emlak ve gayrimenkul alım satım sürecinde bu işin uzmanları size işin başından sonuna kadar yardımcı olacaklardır. Eğer emlakçıların yalnızca paranız hazır olduğunda size ev bulmak ve komisyon almak üzere çalıştığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Emlak danışmanları size en uygun konutu bulmanın yanı sıra, konut kredileri ve piyasa fırsatları hakkında da size yardımcı olabilmektedirler. Danışman seçiminizde yardımcı olması için Kötü Bir Emlakçıyı Ele Veren 5 Kriter makalesini inceleyebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul alım satımlarında size yol gösterecek kişilere ihtiyaç duyuyorsanız, aşağıdaki iletişim formuna bilgilerinizi bırakarak size ulaşmamızı sağlayabilir ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?