Kıbrıs'ta Emlak

Ev Dekorasyonu Başlangıç Rehberi

Ev dekorasyonu bazen zordur. Hem çok fazla zamanınızı alabilir, hem de birçok kritere bakmanız gerekir. Renk, desen, kullanacağınız tasarımlar, renk ve desenlerin uyumu, mobilyalarla uyum sağlayacak mı gibi birçok kriter bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra ev dekorasyonu işlerine girişmeden önce evin neresinden başlayacağınızı da bilmeniz gerekiyor. Bu çok önemli, çünkü evi dekore etmenin ve tasarlamanın da, kompozisyon yazar gibi başı, ortası ve sonucu var.

ev dekorasyonu çizimi

Ev Dekorasyonu Tasarımınızı Kağıda Dökün

Evinizi dekore ederken önemli olan bütün planı, projeyi ve bütün düşüncelerinizi tek tek kağıda dökmeniz lazım. Ön çalışma yapmanız çok önemlidir. Böylece nereden başlayacağınıza karar verebilirsiniz. Kağıda planınızı yazdığınız takdirde, hem nereden başlayacağınıza kolaylıkla karar verebilir, hem de hangi renkleri ve desenleri kullanmak istediğinizi daha rahat anlarsınız. Bunun yanında hangi eşyaları ve mobilyaları kullanacağınızı da görebilirsiniz. Bunun için ev dekorasyonu fikirlerinizi bir kağıt üzerinde yan yana getirmeniz önemli bir adım olacaktır.

Ev Dekorasyonunuz için Duvarlardan Başlayın

Bütün bilgileri kağıda yazdıktan sonra, önce duvarlardan dekore etmeye başlayın. Duvarları boyadığınızda diğer dekorasyon detaylarınız da tek tek gelecektir. Ev dekorasyonu her evde çok önemlidir. Sonuçta eviniz, içinde yaşadığınız, yemek yediğiniz, uyuduğunuz, ailenizle vakit geçirdiğiniz özel alanınız. Bu yüzden duvarların size huzur vermesi gerekir. Bulunduğunuz alanda rahat hissetmeniz gerekir.

ev dekorasyonu salon duvarları

Duvarlardan Sonra Salona ve Mutfağa Geçin

Ev dekorasyonu sürecinde duvarları bitirdikten sonra salona veya mutfağa girebilirsiniz. İsterseniz ikisine aynı zamanda girebilirsiniz. Salon ve mutfakta kullanacağınız renklerin duvarla uyum sağlaması önemlidir. Duvarlarda özellikle krem, şampanya veya açık ya da buz mavisi renk olarak tercih edilir, çünkü bu renkler odanın birçok mobilyası ve eşyasıyla uyum sağlıyor. Bu sebeple bu renklere göre hızlı bir şekilde mobilya ve eşya bulabilirsiniz.

yatak odası dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

Salonu ve mutfağa bitirdikten sonra, bir sonraki durağınız yatak odası veya odaları olacaktır. Eğer birden fazla yatak odası varsa, hepsine birden giriş yapabilirsiniz. Ev dekorasyonu yatak odasında biraz daha sıcak renklere ve atmosfere sahip olmalıdır. Çünkü burası sizin dinlenme alanınız olacak. Yatak odanızı isterseniz duvar renginize göre de ayarlayabilirsiniz, isterseniz de biraz daha sıcak ve mat renkler kullanabilirsiniz. Yatak odasını dekore ederken, göz alıcı, gözünüzü ve vücudunuzu yormayacak renkler ve tonlar kullanmanız çok önemlidir.

Banyo ve Tuvaletin Tasarımı

Evinizin diğer temiz olması gereken ve rahat renklerin kullanılması gerektiği oda, tuvalet ve banyodur. Tuvalet ve banyoda biraz daha canlı renkler kullanabilirsiniz. Banyo ve tuvalette canlı renklerin kullanılması daha iyi olabiliyor, çünkü ferah bir alan olması gerekiyor. Bazıları daha sıcak renkler kullanmayı tercih edebilir.

tuvalet ve banyo dekorasyonu

Ev dekore etmek kolay değildir ve plan gerektirir ama diğer yandan dekorasyon işleri de zevklidir.

Evinizi dekore edeceğiniz zaman, nereden başlayacağınız konusunda, hangi renkleri ve desenleri kullanacağınızı ve nereye ne yapacağınızı çok iyi planlamanız gerekmektedir.

Kıbrıs Ev Dekorasyonu ve Maliyeti

Kıbrıs’ta yeni satın aldığınız veya sahip olduğunuz evi kolaylıkla dekore edebilirsiniz. KKTC ev dekorasyon için profesyonel ve tecrübeli olarak destek veren iç mimarlar ve ustalar bulunmaktadır. Evinizi dekore ederken daha estetik bir görünüm için alanında uzmanlaşmış bir mimardan destek almanızı tavsiye ederiz.

Her ne kadar yeni inşa edilen Kıbrıs emlak projeleri çok fazla bir dekorasyon gerektirmese de sahip olduğunuz veya yakın zamanda satın alacağınız ev dekorasyon gerektirebilir. Kıbrıs’ta ev dekorasyonu maliyetleri oda sayısına, büyüklüğüne ve istenilen detaylara göre değişiklik gösterebiliyor. Dekorasyon fiyatları için bu alanda profesyonel olarak hizmet veren kişilerden fiyat teklifi almanızı ve bunları karşılaştırmanızı tavsiye ederiz.

Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için tercih edeceğiniz mimar veya ustanın daha önce yapılmış işlerini inceleyebilir ve işin kalitesi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?