Kıbrıs'ta Emlak

Alıcı Bulmakta Zorlanan KKTC Ev İlanları İçin 5 Öneri

Satılık ev ilanı hazırlamak kolay bir iş gibi gözükmektedir. Emlak ilan siteleri, doldurulması gereken zorunlu alanları sizden talep eder ve sonrasında kaydetmeniz ile birlikte ilanınız onaya gönderilir. Ancak kimi zaman bir ilan ortalama satış süresini aşarak, aylarca hatta yıllarca alıcı bulamamaktadır. Bunun kolayca gözümüzden kaçabilecek pek çok sebebi olabilir. Bu yazımızda KKTC emlak piyasasında alıcı bulmakta güçlük çeken satılık ev ilanları için 5 öneri paylaşacağız.

1- İlan Fotoğraflarınızı Geliştirin

Mükemmel ilan fotoğrafları evinizin potansiyelini alıcıya en iyi biçimde yansıtacaktır. Bu yüzden en iyi görüntü kalitesine sahip fotoğraflara sahip olmanız çok önemlidir. KKTC ev ilanları arasında profesyonel gayrimenkul fotoğrafçısı tarafından görüntüsü alınmış birçok ev ilanı bulunmaktadır. Profesyoneller ile çalışmak en iyi görüntüyü alarak evinizin cazibesini artırmanızı sağlayacaktır.

KKTC Satılık Daire Fotoğrafı

Fotoğrafları çekilecek konutun temiz ve düzenli olmasına özen gösterin. Evin boya ve tadilat işlemlerinin tam olması alıcı bulmanızda yardımcı olacaktır. Kişisel eşyalarınızın fotoğraflarda görünmesi potansiyel alıcılar için itici bir etmendir. Bu yüzden kişisel eşyalarınız ile dolu bir odayı fotoğraflamak yerine doğru kompozisyonlar oluşturmalısınız. İlan fotoğraflarını çekerken dikkat etmeniz gereken tüm detayları İlan Fotoğrafı Çekmenin Püf Noktaları ve Tavsiyeleri sayfasından öğrenebilirsiniz.

2- Yazım Kurallarına Dikkat

KKTC ev ilanları birçok dilde yayınlanmaktadır. Fakat hangi dilde ilan verilirse verilsin yazım kurallarına özen gösterilmesi çok önemlidir. Özellikle noktalama işaretlerinin doğru kullanımı okunabilirliği arttırır. Böylece ilanınızda konutun detaylarını ve güzel yanlarını en iyi biçimde paylaşabilirsiniz. Unutmamalısınız ki ev ilanı da bir pazarlama yöntemidir. İlanların görsel olarak desteklenmesi önemli olduğu gibi yazılı açıklamalarına da gerekli özen gösterilmelidir.

3- Fiyatı Gözden Geçirin

Kıbrıs’ta ev fiyatları

Uzun zamandır alıcı bulamayan bir ev ilanı yanlış fiyatlanmış olabilir. Satmak istediğiniz konutun doğru fiyatlandırıldığından emin olmalısınız. Konut fiyatlarının zaman içerisinde değişebileceğini bilerek ilk belirlediğiniz fiyatın geçerliliğini koruyup korumadığını da süreç boyunca takip etmelisiniz. Ayrıca doğru fiyatlandırma yapıp yapmadığınızı öğrenmek için satış fiyatınızı bölgedeki emsal konutlar ile kıyaslayabilirsiniz.

4- Dikkat Çekici Başlıklar ve Kelimeler Kullanın

Kıbrıs Satılık Ev İlanları Siteleri

Dikkat çekici bir başlık, KKTC’de satılık ev ilanlarının en önemli unsurlarından birisidir. Bu sebeple alıcıları kendine çeken ve doğru iletişim kuran bir başlık seçmelisiniz. Başlığınızı ilgi çekici kılacak şey satmak istediğiniz konutun özel yanlarıdır. Bunlar manzara ve şömine benzeri, bir evi özel kılan detaylardır. Ayrıca Emlak Alıcılarını Harekete Geçirmek için Bu Kelimeleri Kullanın makalesinden ilanda kullanmanız gereken diğer kelimeler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

5- Sosyal Medyadan Yararlanın

KKTC ev ilanları söz konusu olduğunda en sık yapılan hatalardan biri de iletişim kanallarını genişletmemektir. Bir ilan sitesinde yayınlanan satılık evi yalnızca o web sitesi ile sınırlı tutmamalısınız. Satmak istediğiniz evi tüm sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmalı ve maksimum sayıda kişiye ulaşmaya çalışmalısınız.

Bu yazımızda alıcı bulamayan KKTC ev ilanları verirken bu ilanları geliştirebileceğiniz 5 yöntemi sizlerle paylaştık. Eğer Kıbrıs’ta ev satmak veya almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilir ve ücretsiz emlak danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kıbrıs Satılık Emlak Projelerini İnceleyin
akolmarine kıbrıs
Salamis Gardens projesi kıbrıs
Bizi Tanıyın
upCyprus, Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak, çalışmak, yatırım yapmak, Kıbrıs satılık ev, daire, villa gibi emlak yatırımları ve tatil seçenekleri gibi konularda değerli ve güncel bilgiler sağlayan KKTC rehberidir. Herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa sayfa altında yer alan iletişim butonu aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Konuşmaya Başla
Detaylı bilgi alın
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?